Володимир Омелян
Володимир Омелян 5 канал

Омелян про "Велике "крадівництво": "Те, що робить зараз влада, повністю відповідає психології Януковича"

Читайте по-русски
Він зауважив, що минулого року рухнув міф про боротьбу Зеленського з корупцією

Міністр інфраструктури України 2016-2019 років Володимир Омелян у програмі "Велика політика" на "5 каналі" порівняв "Велике будівництво" Зеленського з "величезним" будівництвом Януковича до Євро-2012. 

"Те, що відбувається сьогодні, ми вже переживали не так давно. Віктор Янукович теж на перший рік своєї каденції зрозумів, що треба мати щось велике, масштабне, бо з цього красти набагато легше, аніж з дрібного. Він затіяв величезне будівництво в рамках Євро-2012, яке відбувалося без тендерів переважно, свої компанії, було багато "своїх", донецьких, будували "хороші" дороги і незрозуміло, скільки це коштувало. Ми чули по телевізору, що 97% доріг відремонтовано", – нагадав Омелян.

Він наголосив, що у підсумку у 2014 році з'ясовується, що 95% доріг зруйновано, летовища недобудовані, і виявилося, що боргів – мільярди доларів, і питати немає з кого, бо всі з грошима втекли в Росію.

"Те, що робить зараз влада, це відповідає повністю психології Януковича і психології самого Зеленського. Коли він їздить по регіонах і закликає скасувати бюрократичні процедури, мовляв, ось є хороша компанія – дайте їй гроші, нехай збудує дорогу, а яка компанія хороша – вирішує Зеленський", – пояснив ексміністр.

"Минулого року рухнув міф про боротьбу Зеленського з корупцією, і з'ясувалося, що він бореться з чужою корупцією, а от зі своєю корупцією, яка виходить від пана Єрмака, Шефіра, Тимошенка, – він її підтримує, він її оберігає, і він є учасником цих усіх схем. Минулого року "Велике будівництво" показало здорожчання удвічі", – зауважив Омелян. 

Він наголосив, що на ремонт 15 кілометрів бориспільської дороги виділили мільярд гривень, а куди пішли 120 мільярдів торік – "ніхто не знає".

"Питання навіть елементарне у Бориспільській дорозі. Раптом мільярд гривень іде на ремонт 15 км і всім все окей, 15 кілометрів, які утримувалися за кошти платників податків вартістю 150 млн грн у минулому році. 120 мільярдів гривень куди пішли у минулому році – ніхто не знає. Я вважаю, що це великий гріх перед людьми, замість того, щоб закуповувати вакцини, обладнання для медицини, – закатувати ці гроші в асфальт. Але це злочин, коли ви ці гроші крадете", – заявив Володимир Омелян. 

"Я наведу приклад на білоруському бітумі, тільки білоруські посередники поклали у свої кишені більш як 10 млн дол. "Укравтодор" про це не знав? Знав! Сьогодні СБУ обшукує "Укрзалізницю", тільки на продажу сировини, щебеню для "Великого будівництва" керівники "Укрзалізниці" кладуть у кишені по мільйону гривень. Укравтодор про це не знав? Знав!", - підсумував колишній міністр.

Дивіться повний випуск ток-шоу "Велика політика":

Нагадаємо, раніше Омелян заявив, що вартість будівництва доріг при Зеленському у 2,5 разів вища, ніж при Порошенку.

Попередній матеріал
Держава виділяє 5,5 млрд грн на святкування Дня Незалежності, але згортає державне оборонне замовлення – Ар'єв
Наступний матеріал
Індійський штам уже в Україні: які небезпеки нової версії коронавірусу – включення
Loading...

"Вони просто відступили, бо злякалися": Омелян пояснив, чому Путіну не вдасться закрити Чорне море

Страх і ненависть перед відкритими дверима НАТО – "Час Ч + Афтепаті на хаті"

Між двома тоталітарними режимами Україна втратила половину нинішнього населення – Омелян про російську та нацистську окупації ХХ століття

8 чи 9 травня, роль українців у визволенні від нацизму та викриття кремлівських наративів – Омелян і Бойко в ток-шоу "Прямим текстом із Юрієм Луценком"

Здобутків немає, тому в кожній проблемі Зеленський традиційно звинувачує інших – Омелян

Голобородько дворічної витримки та чому "слуга" Тищенко має всіх у своєму тверку – "Час Ч"