Володимир Омелян, член Центральної ради партії "Європейська Солідарність"
Володимир Омелян, член Центральної ради партії "Європейська Солідарність" 5 канал

Між двома тоталітарними режимами Україна втратила половину нинішнього населення – Омелян про російську та нацистську окупації ХХ століття

Читайте по-русски
Багато десятиліть історія України писалась не українцями, тому зараз дуже важливо встановити правду, вважає політик

У ХХ столітті під час воєн, голодоморів та репресій двох тоталітарних режимів Україна втратила близько 25 мільйонів людей, і дуже важливо знати правду, адже протягом багатьох десятиліть українська історія писалася не українцями, а тими чи іншими переможцями. Про це в ток-шоу "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком" на "5 каналі" сказав член Центральної ради партії "Європейська солідарність" Володимир Омелян.

"Ми попали між двох тоталітарних режимів, які з однаковою люттю знищували український народ. Якщо порахувати загальні цифри, то під час нацистської окупації Україна втратила від 6 до 8 мільйонів людей – і в військових з'єднаннях, і серед цивільного населення. Якщо порахувати радянський час – хтось називає це окупацією – і я більш схильний до цієї ідеї, а хтось називає це "плюси і мінуси" Радянського Союзу, але за цей час ми втратили від 10 до 15 мільйонів людей", – нагадав він.

"Шляхом голодоморів, під час Першої світової нас знищували тодішні Мотороли і Гіві, під час Другої світової – коли нас везли в концтабори і розстрілювали по ярах. Тобто 25 мільйонів українців – половина нинішнього населення – просто зникла, тому що Сталін і Гітлер своє щось вирішували, і це треба чесно сказати людям не на мітингах і не перед виборами", – наголосив Омелян.

"Це треба віддати історикам, але українським історикам. Тому що, на жаль, так склалося, що протягом багатьох десятиліть українська історія писалася не українцями, а тими чи іншими переможцями. Чи то були поляки, чи то були турки, чи то були росіяни, чи то був хтось інший, але це були не українці. Нам дуже важливо для себе встановити правду і, можливо, ми дійдемо до того варіанту, як дійшли багато європейських країн – що вони однаково відзначають і Першу і Другу світову війну, і дуже багато меморіалів є поруч, або це взагалі один меморіал. Можливо, ми перейдемо до іншого відзначення цих дат", – впевнений політик.

"Так, це була перемога, але це була перемога величезною ціною. Чи перемогли українці, як громадяни незалежної держава? Ні, вони не перемогли – тому що вони з однієї окупації потрапили в іншу, а потім знову прийшли "асвабадітєлі", які загнали їх в чергову окупацію. Це коштувало нам дуже багатьох сил, зусиль і крові", – додав Омелян.

Дивіться повний запис програми "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком":

Нагадаємо, у червні 2019 року тодішній голова Українського інституту нацпам'яті Володимир В'ятрович зробив зауваження Офісу президента Володимира Зеленського з закликом не поширювати радянські міфи після того, як в ОП 22 червня написали про "Другу світову, яка рано-вранці 22 червня 1941 року увірвалася в наш дім", адже на той момент Друга світова вже тривала понад півтора року і почалася зі спільного радянсько-нацистського нападу на Польщу 1 вересня 1939 року.

 

Попередній матеріал
З гранатометів та кулеметів – як окупанти "вітали" українських захисників з Днем піхоти
Наступний матеріал
Суперечки про риболовлю після Brexit – Франція і Британія направили кораблі до острова Джерсі
Loading...