Шеврон ЗС РФ
Шеврон ЗС РФ radiosvoboda.org

"Очікуємо підтвердження розвідок і пояснень Кремля": у МЗС України відреагували на заяву РФ про відведення військ

  Читайте по-русски
  Росія, як і раніше, повинна в цілому пояснити Україні, ОБСЄ і міжнародному співтовариству, навіщо їй насправді потрібно стягувати таку кількість військ із наступальним озброєнням на кордоні з Україною, наголошують у МЗС України

  Україна вважає заяву міністра оборони РФ Сергія Шойгу щодо початку відведення російських військ від українських кордонів позитивною подією, однак очікує на подальші конструктивні дії, підтверджені розвідками українською і НАТО. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у відповідь на запитання ЗМІ, повідомляє прес-служба МЗС.

  Кулеба говорить, що заява міністра Шойгу є позитивною подією, адже якщо Росія справді відведе від кордону з Україною стягнуті нею величезні військові сили, це послабить напруженість. Однак треба пам'ятати, що сам цей крок не зупиняє ані ескалацію, ані конфлікт у цілому, наголосив Кулеба.

  Міністр сказав: "По-перше, заяви – це добре, але ми хотіли б бачити послідовні конструктивні дії, підтверджені нашою розвідкою і розвідкою НАТО. По-друге, ці війська не просто дійшли до нашого кордону і тепер мають повернутися назад. Вони проводили небезпечні навчання та створили реальну небезпеку для України. Росія, як і раніше, повинна в цілому пояснити Україні, ОБСЄ і міжнародному співтовариству, навіщо їй насправді потрібно стягувати таку кількість військ із наступальним озброєнням на кордоні з Україною з такою надмірною чисельністю військ".

  Кулеба також подякував міжнародним партнерам за рішучу і своєчасну реакцію на загострення Росією ситуації, що допомогло спонукати РФ до ухвалення рішення про згортання безпрецедентно небезпечних навчань.

  "Україна закликає своїх партнерів наразі не втрачати пильність, продовжувати уважно стежити за ситуацією і вживати дієвих заходів щодо стримування Росії", – наголосив міністр.

  Як повідомляв 5.UA, 22 квітня 2021 року міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що доручає Генеральному штабу РФ і командувачам військ повернути в місця постійної дислокації війська, перекинуті останнім часом до кордонів України.

  Нагадаємо, 6 квітня 2021 року США зажадали від Росії пояснень через стягування військ до кордону з Україною. Проте російська сторона ніяк не відреагувала.

  Крім того, і Путін у своїй промові на Федеральних зборах не пояснив причини нарощування російських військ на кордоні з Україною.

  Як повідомляв 5.UA, 31 березня 2021 року Хомчак заявив, що російські війська з різних регіонів стягуються до кордонів України під приводом підтримки бойової готовності та підготовки до навчань, "здійснюючи поступове нарощування військ біля державного кордону України". Він також звинуватив Москву в проведенні "агресивної політики" щодо Києва.

  Росія тим часом відмовилася пояснювати причини нарощення кількості своїх військ уздовж українського кордону – і цим порушила вимоги Віденського документа ОБСЄ про заходи зміцнення довіри та безпеки. З такою заявою виступило МЗС України. 

  Своєю чергою ОБСЄ засудила концентрацію російських військ біля кордону з Україною та вимагає пояснень. А в ЄС закликали посилити санкції проти Росії в разі подальшої ескалації на кордоні України. G7 теж закликали РФ негайно припинити свої провокації.

  Попередній матеріал
  "ЄС" домоглася збереження дитячого центру на Прикарпатті – Марина Порошенко
  Наступний матеріал
  Зеленський та Путін можуть зустрітися лише в нейтральній країні – Кравчук
  Loading...

  У ДПСУ прокоментували заяву Росії про відведення військ

  Київ не отримував відповіді Москви на пропозицію Зеленського зустрітися з Путіним – Кулеба

  Російських військ біля кордонів України недостатньо для повномасштабного наступу

  "Загострень немає": прикордонники розповіли про ситуацію вздовж кордону з Білоруссю

  У Пентагоні заявляють, що військ РФ біля кордону України нині більше, ніж 2014 року

  Російських військ на межі з Україною стає дедалі більше: як на кордоні готуються до можливого наступу