Штаб 'Слуги народу'
Штаб 'Слуги народу' 5 канал

Обіцянки та застереження: як у штабах партій зустріли результати екзит-полів – включення

Читайте по-русски
Йшлося в заявах лідерів вже й про імпічмент, Кабмін та готовність до майбутніх парламентських об'єднань

На оголошення результатів Національного екзит-полу до штабу партії "Слуга Народу" завітав президент Володимир Зеленський.

Після оприлюднення даних у партії заявили, що в них уже готова коаліційна угода. А перемови щодо об’єднання в коаліцію будуть вести з партією "Голос". Також у партії вже знають прізвища тих, хто посяде крісла міністрів у новому уряді. Але їх поки не називають. Серед іншого – одними з перших до Верховної Ради ІХ скликання "Слуга народу" має внести законопроєкт про імпічмент президента та недоторканість народних депутатів.

У "Опозиційній платформі – За життя" втішені результатами екзит-полів.

Лідери партії повідомили, що вони мають чимало планів: зокрема, мирний план щодо Донбасу і зовсім інший економічний вектор України, пов’язаний дружбою з Росією. Чільником нового уряду партія бачить перший номер політсили – Юрія Бойка. Третій номер партії – Віктор Медведчук заявив, що його політсила в новому парламенті буде опозиційною.

Оплесками відреагували на результати національного екзит-полу в "Європейській Солідарності".

Лідер партії Петро Порошенко запропонував політичним силам не вести переговорів з "Опозиційною платформою – за життя", а партії "Голос" пропонує об’єднатися. В партії також кажуть: юристи політсили планують відстоювати своїх мажоритарників, оскільки, за словами Петра Порошенка, під час позачергових виборів до парламенту їхні спостерігачі фіксували більше порушень, аніж під час президентських перегонів.

В коаліцію лише зі "Слугою Народу" та "Голосом". А на посади – не претендує. Так відреагувала на дані екзит-полів лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко.

Такі результати виборів голова партії визнає, і оскаржувати не буде. Утім, просить членів ДВК не йти з дільниць, поки не порахують останній протокол. У новому парламенті команда "Батьківщини" має намір захищати стратегічні підприємства і сільскогосподарські землі від продажу, домагатися збільшення зарплат бюджетникам та зниження тарифів. Чи претендує на прем'єрське крісло – на це запитання журналістів Тимошенко так і не відповіла.

У партії "Голос" готові до переговорів щодо коаліції з партіями "Європейська солідарність" та "Батьківщина", якщо вони вестимуть політику деолігархізації.

Про це заявили у штабі після оголошення результатів екзіт-полів. А ось із проросійськими силами, кажуть у партії Вакарчука, ніколи об’єднуватися не будуть. Водночас лідер партії Святослав Вакарчук заявив, що починати перемови щодо створення коаліції почнуть лише після оголошення остаточних результатів виборів Центральною виборчою комісією.

"Українці зробили свій вибір з надією на світле майбутнє" – так прокоментував вибори до Верховної Ради лідер партії "Українська стратегія", чинний прем'єр Володимир Гройсман.

Чільник уряду заявив, що після парламентських виборів його політсила продовжуватиме боротьбу за добробут і мир в Україні. Крім того, подякував своїм виборцям. За результатом Національного екзит-полу політсила прем'єр-міністра не подолала прохідного 5-відсоткового бар'єра, набравши 2,2 відсотка голосів.

За результатами Національного екзит-полу, на позачергових парламентських виборах, станом на 20 годину, до ВР проходять п'ять політичних партій.

Нагадаємо, за даними ЦВК, станом на 20:00 явка виборців становила близько 50%. За підрахунками "Опори", проголосували 49,3% виборців.

Попередній матеріал
Вибори-2019: учасники марафону Яна Зінкевич, Марина Бардіна та Микола Давидюк – відео
Наступний матеріал
"17-та втрата в нашому полку": у Хмельницькому в останню путь провели бійця Богдана Бігуса

За результатами екзит-полу, в Голосіївському районі столиці перемагає представник "ЄС"

Вибори-2019: учасники марафону Яна Зінкевич, Марина Бардіна та Микола Давидюк – відео

"Зробимо все, щоб виправдати довіру, яку ви надали нашій команді": Порошенко звернувся до виборців

Олексій Гончаренко проходить до ВР – екзит-пол

Майже 50%: ЦВК оновила дані стосовно явки виборців

Вибори до Ради: як українці голосували в Польщі – включення з Кракова