Вибори
Вибори Depositphotos

Вибори до Ради: як українці голосували в Польщі – включення з Кракова

Читайте по-русски
На дільниці у Кракові українців зустрічали гаслом "Слава Україні!"

Про таке в ефірі телемарафону "Стоп реванш" розповіла журналіст "5 каналу" Олена Рябічева. 

"Виборці у Кракові голосували в Генеральному консульстві України. Станом на 13-ту у скриньках було повно бюлетенів. У Кракові вишикувалися черги. Переді мною стояло десь п’ятеро людей, а за мною налічувався добрий десяток, але потішила організація. Тому що працівники виборчої дільниці зімпровізували електронну чергу і видавали кожному виборцю папірець з індивідуальним номером. Завдяки цьому ніхто не нарікав, а спокійно чекав у зручних кріслах або на вулиці, доки його покличуть. Тому було максимально комфортно і потік людей рухався максимально швидко", – розповіла Олена.

Журналіст також сказала, що серед українців, які голосували в цей день, було багато туристів. Люди розповіли, що планували свої відпустки, не передбачаючи, що відбудуться дострокові парламентські вибори в Україні, але все-таки свідомо прийшли проголосувати і таким чином зробили своє волевиявлення.

Було також багато студентів, розповіла журналіст, котрі, як вони самі сказали, "прийшли проголосувати за прозахідний вектор України".

"Про атмосферу. Вона була піднесено-урочиста. Люди приходили у вишиванках, крім того, на вході віталися "Слава Україні!" і їм радо відповідали. Це все охороняла поліція і загалом все це вселяло віру в позитив і посилювало почуття спільності справи, мети і взаєморозуміння", – розповіла Олена Рябічева.

    

А ось так голосування відбувалося у Варшаві. 

Як повідомляв 5.UA, позачергові вибори до Верховної Ради завершилися в Україні. О 8:00 по всій Україні відкрилися виборчі дільниці, працювали вони до 20:00. Голосування відбувалося за змішаною виборчою системою. У бюлетені за партійними списками було представлено 22 політичні партії. А в мажоритарних округах балотувалося понад три тисячі кандидатів. Станом на 16:00, за даними зі 140 із 199 округів явка виборців на позачергових виборах народних депутатів України становила 36,11%.

Додамо, що станом на 18:00 надійшло 1792 повідомлення про порушення, пов'язані з виборчим процесом, складено 44 протоколи про адміністративні правопорушення, відкрито 44 кримінальних провадження. 

Попередній матеріал
Оновлені дані: очікується прес-конференція "Національного екзит-полу 2019"
Наступний матеріал
Вибори-2019: учасники марафону Яна Зінкевич, Марина Бардіна та Микола Давидюк – відео
Loading...