Андрій Парубій
Андрій Парубій 5 канал

Новий Виборчий кодекс вступить у дію в 2-х випадках: Парубій детальніше про ухвалення та чи було порушення регламенту

Читайте по-русски
Чи підпише зміни до кодексу президент – це вже питання до нього

Голова Верховної Ради 8-го скликання Андрій Парубій в ексклюзивному інтерв'ю "5 каналу" розповів, як ухвалювали зміни до Виборчого кодексу та чого варто чекати надалі.

"Виборчий кодекс, який уніфіковує всю систему виборів, вводить нову філософію і нову систему до виборів у Верховну Раду. Я надіявся, що кодекс вдасться змінити раніше і провести по ньому вже ці вибори, але, на жаль, ця авантюра з дочасними виборами у нас цю можливість забрала. Тим не менше, кодекс був прийнятий. І коли вчора в залі я бачив тихий протест, бо не секрет, що багато мажоритарників потрапили в Раду, вони були категорично проти і не хотіли голосувати. Мені доводилося переконувати, шукати правильні слова і я гордий із того, що нам вдалося вийти на позитивне рішення", – розповів Парубій.

На голосування законопроєкт довелося ставити 17 разів. Після цього в Зеленського заявили, що ухвалення провели з порушенням регламенту. Однак голова ВР це заперечив.

"В регламенті чітко зазначено: якщо після голосування хоч одна людина в залі сказала, що в неї не спрацювала карточка, що вона не встигла проголосувати – голова ВР зобов'язаний повернутися до голосування. Тому не було жодного порушення регламенту. Ми поверталися до правок, але сам кодекс був проголосований з першого разу. І мені не соромно, що я так переконував народних депутатів", – зазначив Парубій.

За його словами, укладаючи терміни введення в дію змін, депутати передбачили будь-які рішення президента.

"У нас вказано 2 аспекти (коли вступлять у дію зміни до Виборчого кодексу – 5.UA): з наступних чергових виборів або з 1 грудня 2023 року. Вказали дві позиції, тому що чергові вибори в нас можуть бути не скоро. Тобто які б укази не видав президент, наступні вибори вже пройдуть за новим Виборчим кодексом", – пояснив Парубій.

Чи підпише зміни до кодексу президент – це вже питання до нього.

"Він переконував, що є прихильником відкритих списків, величезним прихильником закону про імпічмент. І фактично, коли він став президентом, для мене було дуже дивним, що перший закон, який він вніс – був закон про закриті списки", – додав Парубій і нагадав, що Зеленський, порушуючи Конституцію, проігнорував законопроєкт про ТСК.

"Відкриті виборчі списки – це не приватна справа, і тому сподіваюся, що він не посміє не підписати Виборчий кодекс із відкритими списками", – наголосив голова ВР 8-го скликання.

Нагадаємо, Верховна Рада затвердила в другому читанні і в цілому проєкт Виборчого кодексу, який вводить пропорційну систему парламентських виборів за відкритими списками. 

Попередній матеріал
Мітинг під ДБР: активісти вимагають припинити політично мотивовані переслідування
Наступний матеріал
Вибори в Раду: ЦВК у Верховному суді оскаржить рішення щодо Куницького
Loading...

"Європейська солідарність" іде в парламент не за посадами – Порошенко

Пік підготовки до виборів: ЦВК передала майже 450 тисяч бюлетенів за кордон

Вибори до ВР: сьогодні – останній день для зміни місця голосування

"Наш політичний "спецназ" твердо налаштований зупинити реваншистів", – Порошенко

Суд дозволив одіозному Куницькому брати участь у виборах від "Слуги народу"

"Вгадайте, хто мобілізує свій електорат?", – Ар'єв прокоментував обстріл телеканалу "112 Україна"