Роман Безсмертний
Роман Безсмертний 5 канал

"Не служить зараз Україні, а обслуговує": Безсмертний про міністра Пристайка

Читайте по-русски
Експерт вважає "приниженням для кадрового дипломата" останні заяви чільника МЗС

Дипломат Роман Безсмертний прокоментував заяву очільника МЗС Вадима Пристайка про ймовірне урізання соціальних та інших бюджетних виплат на третину, якщо в України не вийде домовитися в "нормандському форматі".

"Дипломат може робити дві речі – може пояснювати певні кроки, а може займати позицію. От в даному випадку міністр пояснює чиюсь позицію. І тому не має значення, що він говорить. Він просто на емоційному надриві намагається пояснити те, що йому не належить", – зауважив Безсмертний.

За його словами, хоча це "взагалі дуже неприємно", але на сьогодні головною функцією міністра закордонних справ є роз'яснення дій та слів радника президента з питань зовнішньої політики, "який до зовнішньої політики має стосунок тільки останні два місяці". Ймовірно йдеться про Андрія Єрмака.

"Тепер уявіть собі: кадровий дипломат, якого знають, якого приймали в Брюсселі, в Парижі, в Берліні. Про якого ще в 2015 році говорили, що він може зайняти посаду міністра закордонних справ. Якого знають у Вашингтоні. І тут його спускають до рівня пояснення поведінки, дій, добрих або поганих, радника, який до зовнішньої політики ніколи в житті не мав якогось стосунку. Це приниження для кадрового дипломата. З одного боку. А з іншого – я би йому порекомендував набратися мужності і просто сказати правду, що відбувається", – зазначив дипломат.

І додав: "Бо він все прекрасно розуміє. Він не служить зараз Україні, він обслуговує когось. І мені про це говорити неприємно. Бо, у кінці-кінців, дорісши до міністра і не набратися мужності сказати, що відбувається – він не має права. Ще раз скажу, його знають у Брюсселі, в НАТО, в ЄС і так далі. Відверто кажучи, по ньому дають оцінку тому, хто така Україна, і що в ній відбувається".

Дивіться також повний запис розмови:

Попередній матеріал
"Дві кулі прилетіли, одна попала в шию": у Харкові попрощалися з 36-річним Юрієм Громовичем
Наступний матеріал
"Є бажання трохи віддати цій країні": канадський хірург безкоштовно робить операції військовослужбовцям ЗСУ
Loading...

"Інформаційний день": Андрій Парубій і Роман Безсмертний

Роман Безсмертний у студії "5 каналу" – трансляція

Зеленський призначив нового представника України в ТКГ замість Безсмертного – подробиці

"Обіцянки швидкого миру серйозно послаблюють українську позицію на перемовинах" – Безсмертний

"Похорони санкцій" – Безсмертний прокоментував зустріч Путіна та Макрона

Безсмертний: Мінськ і далі використовуватимуть як імітаційний майданчик