Роман Безсмертний
Роман Безсмертний 5 канал

"Обіцянки швидкого миру серйозно послаблюють українську позицію на перемовинах" – Безсмертний

  Читайте по-русски
  Це може бути наслідком відсутності досвіду, нерозуміння ситуації та намаганням отримати певні політичні дивіденди

  Обіцянки швидкого миру на сході України і заяви про намір урегулювати конфлікт на Донбасі до кінця року серйозно послаблюють українську позицію на перемовинах з цього питання. Про це в коментарі "Укрінформу" 5 вересня заявив колишній представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі Роман Безсмертний.

  "Це дуже серйозно послаблює позицію України, бо в переговорах такі речі, як відведені терміни, чітко визначена позиція без варіативності, не дають можливості маневру, вони блокують", – сказав Безсмертний.

  На його думку, це може бути наслідком відсутності досвіду, нерозуміння ситуації та намаганням отримати певні політичні дивіденди, що "завжди закінчується внутрішнім дискомфортом або, не дай Боже, внутрішнім людським, а не політичним фіаско".

  На зауваження, що заяву президента України про швидкий мир повторив міністр закордонних справ Вадим Пристайко, Безсмертний зазначив, що "Вадим дуже досвідчений і сильний дипломат, але він усе життя працював з європейськими і американськими дипломатами, а робота з росіянами – це робота іншого штибу, це все рівно, як на допиті в КДБ".

  "В нас усі дипломати вчаться за підручниками Джона Вуда і Жака Серре (автори підручників з дипломатичного протоколу – ред.), але треба розуміти, що там (у Росії – ред.) дипломатія Громика і Горчакова. Це іншого порядку дипломатія. Тут треба читати "Битву залізних канцлерів" (історичний роман російського письменника Валентина Пікуля – ред.). Тоді ти розумієш, що їхнє завдання не досягнути результату і компромісу, їхнє завдання тебе обнулити. Оцей інструмент, коли під тиском Росії мене вибивають з переговорів, – оце їхня дипломатія", – резюмував Безсмертний.

  Раніше 5.ua повідомляв, що до грудня "нормандський формат" можуть розширити. До нього планують залучити Сполучені Штати та Велику Британію. 

  Попередній матеріал
  Національна філармонія України анонсує відкриття 156-го концертного сезону
  Наступний матеріал
  У ЦВК повідомили, скільки мільйонів з бюджету відшкодують партіям за передвиборчу агітацію
  Loading...