Роман Безсмертний
Роман Безсмертний 5 канал

Звільнення Безсмертного з мінської переговорної групи – це сигнал для європейських партнерів – Максак

Читайте по-русски
Є підстави вважати, що Безмертний став "зайвим", бо блокував впровадження російського сценарію врегулювання конфлікту на Донбасі, каже експерт

Виключення Романа Безсмертного з Тристоронньої контактної групи у Мінську могло бути зроблене на догоду російській стороні. Таку думку в ефірі "5 каналу" висловив голова управління Ради зовнішньої політики "Українська призма" Геннадій Максак.

"Якщо це те, що "ми шукаємо більш ефективних менеджерів", наприклад, не влаштовує політична позиція пана Романа – це одна справа. Бо він говорить відкрито ті речі, які нова команда воліє не наголошувати. Але інша справа, якщо це був тиск збоку Росії через ту саму Тристоронню контактну групу, мовляв, ви нам дали попередні пропозиції, але ми на них не погодимося, поки ви не заберете людину, яка блокує роботу на російський варіант сценарію – це набагато гірше. І тут дійсно ми можемо говорити про "кота і мишу", яка щось не розуміє і думає, що є шанс, що ми вирвемося", – сказав Максак.

Він також вважає, що така поведінка ОПУ відносно Безсмертного є показовою і для міжнародних партнерів.

"Сам факт того, що в такий спосіб з ним попрощалися, сподіваюся, не назавжди, це говорить про нас як про переговорників і для наших західних партнерів. Тому що на Безсмертного дивилися, як на людину, яка бачить, розуміє і готова опонувати", – стверджує експерт.

Крім того, за словами Максака, якщо ОПУ не має достатнього рівня комунікації з дипломатами і далі не буде демонструвати відсутність стратегії, це може вказати європейським партнерам, зокрема, Макрону, що варто самим пропонувати варіанти розв'язання конфлікту, бо Україна на це не здатна.

Повне відео розмови з експертом можете переглянути тут:

Як повідомляв 5.UA, трохи менш як два місяці Роман Безсмертний повторно пробув представником України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Володимир Зеленський своїм указом звільнив його від виконання відповідних обов'язків, не вказавши причини. Роман Безсмертний заявив, що про своє звільнення дізнався зі ЗМІ і вийшов до журналістів, щоби прокоментувати цю ситуацію.

Попередній матеріал
Бойовики три дні не віддавали тіла: у Дніпрі попрощалися з 25-річним "азовцем"
Наступний матеріал
Брифінг представників Підготовчої депутатської групи з числа новообраних народних депутатів України – відео
Loading...