Вадим Пристайко
Вадим Пристайко Еспресо ТВ

Наскільки "формула Штайнмаєра" прийнятна, дізнаємось після ухвалення законів щодо ОРДЛО – Пристайко

  Читайте по-русски
  В України є запасний план, якщо РФ проігнорує домовленості після впровадження "формули" в українське законодавство, сказав міністр

  Так звана "формула Штайнмаєра" лише пояснює, як будуть застосовані закони про вибори в ОРДЛО та про особливий статус Донбасу. Про це заявив очільник МЗС Вадим Пристайко під час пресконференції з міністром закордонних справ Латвії Едгаром Рінкевичсом, повідомляє "Укрінформ".

  "Формула Штайнмаєра" сама по собі ще не означає нічого, поки немає тих двох законів: закону про проведення виборів і закону про особливий статус. Найважливіша точка – якими будуть ці закони. Сама ж "формула" тільки пояснює, яким чином вони будуть застосовуватися", – пояснив Пристайко.

  Він додав, що як рухатися далі й наскільки ця "формула" прийнятна для всіх сторін, стане відомо лише тоді, коли будуть ухвалені ці закони.

  Міністр також повідомив, чи є в України альтернатива на випадок, якщо РФ ігноруватиме домовленості після впровадження "формули Штайнмаєра" в українське законодавство.

  "Що стосується того, чи наявні у нас плани В, С і D – так, дійсно, у нас наявні ці плани. Але, очевидно, ми не будемо про них говорити, поки в нас є можливість та, яка зараз буде обговорюватися лідерами в "Нормандській четвірці", – відповів Пристайко.

  Нагадаємо, на терміновому брифінгу 1 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що погодив текст "формули Штайнмаєра" і вона буде імплементована в закон про особливий статус Донбасу, якого ще не існує.

  Після цього в Києві на Майдані Незалежності та під Офісом президента пройшли акції протесту. Мітинги також пройшли в Харкові та Львові. Акції протесту в столиці та інших містах України відбулися і 2 жовтня. Також у неділю, 6 жовтня, у багатьох містах України відбулися акції протесту під гаслом "Ні - капітуляції!".

  Попередній матеріал
  "Північний потік-2" збільшить вплив Росії на зовнішню політику ЄС – міністр енергетики США
  Наступний матеріал
  Важіль впливу: колишній полонений "ДНР" розповів, навіщо Росії потрібен Донбас

  "Ні капітуляції" : у МВС наполягають на власній оцінці чисельності протестувальників у Києві

  Від Львова до Краматорська: як Україна сказала розкотисте "ні" погодженню "формули Штайнмаєра"

  Жовтий скотч, шини і 10 тисяч голосних "Ні": як у Києві проходило віче "Зупинимо капітуляцію"

  Богдан заявив, що акція проти капітуляції на Майдані була "проплачена"

  "Бути тут – це абсолютно правильне рішення" – Порошенко на Всеукраїнському віче

  Час.Підсумки тижня з Анною Мірошниченко – відео