Володимир Омелян
Володимир Омелян 5 канал

НАБУ завершило розслідування щодо незаконного збагачення Омеляна

Слідчі вважають, що міністр інфраструктури вносив до е-декларацій недостовірні факти та набув майна, законність отримання якого викликає підозри

Детективи НАБУ спільно з прокурорами САП повідомили міністру інфраструктури України про завершення досудового розслідування за фактами можливого незаконного збагачення та декларування недостовірної інформації. Про це повідомляє прес-служба Антикорупційного бюро.

Зокрема, слідство встановило, що 2015 року, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України, Володимир Омелян "набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи". Йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску, $90 тисяч та 25 тисяч євро. Загалом вартість таких активів на той час становила 4,2 мільйони грн.

Крім того, міністр інфраструктури вносив до декларацій недостовірні факти. Так, в е-декларації за 2015 рік вартість незадекларованих Омеляном активів, які перебувають у власності чи користуванні, а також видатків становила щонайменше 3,034 млн грн, у 2016 – понад 8,024 млн грн.

"У декларації за обидва роки посадовець умисно не вніс інформацію про позашляховик BMW X5, фактичним власником якого, за версією слідства, він є, та який перебував у його володінні й користуванні. Не відображені в е-декларації за 2015 рік видатки на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини", – зазначається у повідомленні НАБУ.

Збагачення Омеляна
Збагачення ОмелянаНАБУ

Роком пізніше, за даними Антикорупційного бюро, міністр не задекларував факт постійного користування у 2016 році іншим заміським будинком та земельною ділянкою.

Як повідомляв 5.UA, 13 вересня працівники Національного антикорупційного бюро вручили підозру міністру інфраструктури Володимиру Омеляну. Потому детективи НАБУ пояснили підозру Омеляну. Зокрема, уточнили: йдеться про його ймовірне незаконне збагачення десятирічної давнини. Але це провадження в НАБУ розслідують від травня 2017 року.

Попередній матеріал
Місцеві налякані: подробиці вбивства та зґвалтування 15-річної дівчини на Харківщині
Наступний матеріал
Новації від 20th Century Fox: штучний інтелект обиратиме кінострічку для глядача
Loading...