Володимир Омелян
Володимир Омелян 5 канал

Антикорупційні полювання: чому над Омеляном нависла загроза 10-річного ув'язнення

Володимир Омелян вбачає у справі винятково політичний контекст

Міністра інфраструктури Володимира Омеляна взяли на поруки міністр молоді і спорту Ігор Жданов та народний депутат України Федір Бендюженко. Рішення ухвалили в Солом'янському райсуді Києва. Про деталі судового розгляду розповість кореспондент "5 каналу" Анна Брикова.

 

Ще до початку судового засідання в Солом'янському райсуді – тиснява. Підозрюваний Володимир Омелян ледве проходить до зали суду. Прокурор понад півгодини зачитує клопотання: міністра підозрюють у незаконному збагаченні та маніпуляціях у деклараціях.

"З урахуванням усіх обставин справи, а також розміру доходів, статків, а також розміру незаконного збагачення, який наразі ставиться в підозру громадянину Володимиру, цей розмір застави у 5 мільйонів гривень обґрунтований", – вважає прокурор САП Валентин Мусіяка.

Володимир Омелян вбачає у справі винятково політичний контекст і стверджує: всі звинувачення може спростувати.

"Те, що відбувається зараз – це полювання. Це мені нагадує боротьбу з бабцями в підземних переходах, тому що коли розкрадаються мільярди, десятки мільярдів, роблять усе, щоб спаплюжити репутацію міністра і показати, що він не гідний своєї посади", – коментує підозри проти себе Омелян.

У залі суду перебуває і група підтримки: колеги-міністри й народні депутати. Двоє завчасно заявили про готовність взяти фігуранта під особисті зобов'язання – народний депутат від "Народного фронту" Федір Бендюженко та міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

Володимир Омелян
Володимир Омелян5 канал

Суддя пробула в нарадчій кімнаті понад півтори години. Вердикт: віддати Володимира Омеляна на поруки колег, але зобов'язати здати паспорти.

"Щодо паспортів – це взагалі ганебна ситуація. Ми вперше в історії України маємо міністра, випадок, коли міністра обмежують у виконанні своїх державних функцій – поїздках", – наголошує чільник Мінінфраструктури.

"У будь-якому разі рішення остаточне, ми його приймаємо, поважаємо і будемо виконувати. Безумовно, ми просили інший запобіжний захід, але клопотання прокурора не задовольнили. Маємо те, що маємо", - коментує вирок прокурор САП Валентин Мусіяка.

Якщо провину міністра доведуть, йому може загрожувати до 10 років позбавлення волі.

Анна Брикова, Антон Андрущенко, Анна Несерва, "5 канал"

Попередній матеріал
НАТО, вибори і "до свиданья, наш ласковый миша": підсумки першого дня YES-2018
Наступний матеріал
Суд щодо нацгвардійця Віталія Марківа затягується: включення з Італії