YES-2018
YES-2018 Офіційний сайт Президента України

НАТО, вибори і "до свиданья, наш ласковый миша": підсумки першого дня YES-2018

Другий день 15-го саміту Ялтинської Європейської Стратегії розпочнеться вже з дискусій майбутніх кандидатів у Президенти України

Членство України в НАТО – лише питання часу. Росія вже почала втручатися в майбутні українські вибори – Європа та США обіцяють допомогти боротися з цим. Вибори в ОРДЛО – це фарс, і єдиний вихід стримувати Росію – санкції.

Це лише ключові тези, які лунали під час 15-го саміту Ялтинської Європейської Стратегії. Від часів окупації Криму цей захід проводять у Києві. Дискусії українських політиків і міжнародних гостей тривають і досі. Про результати першого дня саміту і чого чекати завтра – кореспондент "5 каналу" Ірина Герасимова.

Якщо говорити про конкретні результати – маємо 1 млрд євро макрофінансової допомоги від Європейського Союзу. Адже саме вранці на полях саміту відбулося обговорення документів, які врешті були підписані. Решта – політичні дискусії і тонка дипломатія, результати якої непомітні одразу.

Офіційну частину заходу традиційно відкривав Президент України Петро Порошенко. Сьогодні українські високопосадовці вже не переконували міжнародних гостей у тому, що наразі триває війна з Російською Федерацією, як це було в попередні роки. Цього разу переконували партнерів з Європи та США, що Україна щонайсили рухається того, аби стати частиною європейської та євроатлантичної спільноти.

"Ініціатива зафіксувати курс на НАТО в Конституції – це не лише сигнал суспільству про твердість намірів. Це не лише намір зайвий раз помахати рукою Москві – "до свиданья, наш ласковый миша, возвращайся в свой сказочный лес!" Це меседж і нашим західним партнерам: "Раз ви неодноразово вже нам сказали, що двері відкриті"… Та ми ніколи і не сумнівалися, відверто кажучи. Ми обов'язково ними зайдемо", – зазначив Порошенко.

Своїми прогнозами щодо того, коли ж Україна може стати членом НАТО на конференції, поділився колишній генеральний секретар Північноатлантичного альянсу (2009-2014) Андерс Фог Расмуссен.

"Я не знаю, коли ви можете стати членом НАТО, але я не маю сумнівів, що це відбудеться. Це питання ми обговорили ще у 2008 році. І якщо Україна захоче бути в Альянсі – вона буде там. Реформи, які нині втілюються, наближають Україну до членства. Але ще дуже багато треба зробити. І що швидше Україна втілюватиме реформи, зокрема подолання корупції, то скоріше наблизиться до НАТО. Але дату сьогодні я не назву вам", – відповів він.

Сьогодні йшлося не лише про майбутнє України – обговорювали і виклики перед ЄС та США, гібридні та кібер-загрози, втручання Росії у вибори інших країн.

Міністр закордонних справ заявив, що вже є докази намагання РФ втрутитися в українські вибори. Зокрема – блокуючи акаунти українських журналістів, спотворюючи інформацію в ТБ-просторі та впливаючи на думки людей.

"Вони тренуються, і робитимуть це протягом наступних кількох місяців. Як вони збираються використовувати релігійні питання, мовні питання, як скуповуються канали. Це те, що називається "тотальною гібридною війною". Раніше Росія використовували ці гібридні методи, чи як їх називайте, селективно в різних країнах… Наші друзі і партнери розуміють, наскільки це важливо. Але боротися з цим маємо ми, а вони нам мають допомагати", – розповів Павло Клімкін.

Високопосадовці США висловили готовність допомагати Україні у боротьбі з гібридними загрозами, втім наголосили – найперше, країна сама повинна боротися за світлі голови своїх громадян.

"Нині Україна є стратегічним епіцентром кібератак. І це не випадково. Україна зарекомендовує себе як демократична та економічна держава. У контексті її відносин із Росією вона стає політично і цивілізаційною мішенню. Тому й опиняється в центрі хакерських нападів", – акцентував спецпредставник Держдепу США Курт Волкер.

Другий день YES розпочнеться з дискусій майбутніх кандидатів у Президенти України.

Саміт НАТО за участі України: хто з ким мав зустрічі та хто кому тис руку – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Уже має власних учнів: 7-річний школяр потрапив до Книги рекордів України
Наступний матеріал
Антикорупційні полювання: чому над Омеляном нависла загроза 10-річного ув'язнення

Жодна іноземна країна не вирішуватиме, яким має бути устрій України – Порошенко

Волкер розповів, що думає стосовно "виборів" в ОРДЛО

Пауер: Розміщення Порошенка біля генсека НАТО – це послання від Маккейна

Порошенко у США зустрівся із Волкером: які питання обговорили

"Щупальці Москви міцно проникли в соцмережі": Кремль готується до нової маніпулятивної кампанії – Порошенко

"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – завершено