'Слуга народу'
'Слуга народу' Фото із відкритих джерел

На з’їзді "слуг народу" анонсували переформатування партії та говорили про місцеві вибори – включення

Читайте по-русски
Партію очікує велике переформатування

Як і навіщо переформатовують партію "Слуга народу" – сьогодні говорили на позачерговому партійному з'їзді. Місце зустрічі не міняли – партійці традиційно зустрічалися в конгрес-холі "Парковий", а от із чим пов`язані зміни в самій партії дізналась кореспондентка "5 каналу" Леся Головата.

Слуги народу у турборежимі готують до участі у місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня. Очікується велике переформатування. І почалося воно у Києві 15 лютого.

Голову партії не міняли – ним залишився Олександр Корнієнко. Натомість змінили усіх членів Вищої ради партії. По-перше, розширили склад із п'яти до восьми. По-друге, членами новообраними стали майже всі народні депутати.

Окрім того, переробили статут, який назвали до того морально-застарілим. Планують вести електронний реєстр партійців. А також розробили механізм членських внесків, щоб підстрахувати себе, якщо "Слуга народу" наступного разу не потрапить до парламенту і не отримає державного фінансування.

На запитання – хто такі слуга народу? Олександр Корнієнко радить відповідати цитатою Володимира Зеленського – "усі ми президенти".

Ідеологію партії називають український центризм.

Усі рішення приймали одностайно, чого не можна сказати про сесійну залу Верховної Ради. Для того, щоб голосували навіть за президентські законопроєкти – Володимир Зеленський приїжджає до Верховної Ради і намагається переконати слуг народу. Керівництво фракції визнає, що голосів не вистачає – і шукають їх на стороні.

"Усім, хто очікує, що фракція посипиться, треба звертати увагу на те, як фракція голосує. Останні голосування показували, що ніякого сипання особливого немає. Щодо землі – у нас завжди було кілька депутатів зі своєю позицією, ми з ними працюємо. Їх, я думаю, у сумі не дуже багато. Ще до голосування є певний час – ми знайдемо аргументи для більшості з них. Звичайно, лишаються ті, хто в своїй позиції знаходиться", – заявив Олександр Корнієнко.

"По-перше, законопроєкт ще не голосувався у другому читанні. У першому голосів вистачило. Голоси були. Зараз обговорюються правки – буде голосування і ми побачимо, є голоси чи ні", – сказав Михайло Радуцький, народний депутат "Слуги народу".

Запитали журналісти і про ситуацію із розслідуванням "Радіо Свобода" щодо того, що в Омані одночасно перебували Володимир Зеленський та колишній чільник ФСБ Микола Патрушев. Чи вплине це на рейтинг партійців та чи готові вони долучитись до створення тимчасової слідчої комісії, яка мала би розглянути документи, які може надати Офіс президента.

"Створення ТСК – це дуже складний процес, тому що регламентом обмежена участь депутатів у тимчасових комісіях. Це навіть не регламент, а закон про комітети. Депутат може брати участь в одній тимчасовій спеціальній комісії і одній тимчасовій слідчій комісії. Якщо подивитись, скільки комісій вже створено, то багато хто вже задіяний", – заявив Корнієнко.

"Я розібрався, що таке ТСК. Це дуже складна комбінація і тільки один із видів впливу на ті чи інші розслідування, тому я вважаю, що ні", – сказав Микола Тищенко, нардеп.

Народні депутати продовжують допомагати головам ОТГ та місцевим депутатам розбиратись, що таке децентралізація та як себе при цьому поводити.

Леся Головата, "5 канал"

Попередній матеріал
Виступ Зеленського на Мюхненській конференції – відео
Наступний матеріал
"Дуже печальне видовище": Гончаренко поділився враженнями від виступу Зеленського
Loading...

Ексклюзивне інтерв'ю колишньої "слуги" Анни Скороход у "Рандеву з Яніною Соколовою"

Нардеп "СН": "Коронавірус – це маркетинговий хід"

Голова Львівської облради розкритикував ідею уряду вважати містами населені пункти, де мешкає більш як 20 тис. жителів

"Венедиктова і "подарований" офіс зі справи Добкіна": Чорновол заявила про компромат на нову чільницю ДБР

Вбивство тварин заради хутра: поки в Україні дискутують, в Європі потроху згортають бізнес

"Слуги" підставляють свій народ" – Умеров гостро відреагував на бажання Арахамії дати воду в Крим