Кримські татари
Кримські татари Pinterest

МЗС закликало визнати депортацію кримських татар геноцидом

  Читайте по-русски
  Визнання світовою спільнотою факту геноциду свідчитиме не лише про відновлення історичної справедливості, але і слугуватиме недопущенню у майбутньому вчинення подібних дій щодо кримськотатарського або будь-якого іншого народу

  Міністерство закордонних справ закликало міжнародних партнерів вшанувати жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року та визнати її геноцидом. Відповідна заява щодо 75-х роковин депортації кримських татар та вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу оприлюднена на сайті відомства.

  "В ім'я відновлення історичної справедливості закликаємо наших міжнародних партнерів віддати шану невинним жертвам депортації, засудити цей злочин тоталітарного комуністичного режиму та визнати депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу", – йдеться у заяві.

  У міністерстві нагадали, що насильницьке виселення кримськотатарського народу з території його історичного проживання, навмисне створення у місцях спецпоселень життєвих умов, що призвели до масових смертей кримських татар, особливо дітей і жінок, обмеження елементарних засобів для існування, за міжнародним правом, мають ознаки геноциду. Верховна Рада України визнала депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу, а 23 квітня 2019 року Меджлісом кримськотатарського народу ухвалено звернення до парламентів та урядів держав-членів ООН "Про визнання геноциду кримськотатарського народу".

  У відомстві вкотре зауважили, що сьогодні Російська Федерація окупувала і здійснює спробу незаконної анексії Автономної Республіки Крим, яка є невід'ємною частиною території України, здійснює незаконне переслідування кримських татар в окупованому Криму.

  "Кримські татари потерпають від кримінального переслідування, обмежуються їхні права на свободу поглядів, зборів і пересування", – йдеться у заяві.

  МЗС також укотре звернулось до Росії з вимогою припинити порушення прав людини на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь, невідкладно звільнити всіх політичних в'язнів, забезпечити повне дотримання зобов’язань РФ як держави-окупанта відповідно до міжнародного права.

  У відомстві переконані, що визнання світовою спільнотою факту геноциду кримськотатарського народу, відповідно до Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, "свідчитиме не лише про відновлення історичної справедливості, але і слугуватиме недопущенню у майбутньому вчинення подібних дій щодо кримськотатарського або будь-якого іншого народу".

  Попередній матеріал
  Будівництво "Північного потоку-2" не зможуть закінчити вчасно
  Наступний матеріал
  Стали відомі деякі деталі майбутньої інавгурації Зеленського
  Loading...

  Україна домагатиметься визнання депортації кримських татар геноцидом

  Ще один американський штат визнав Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українців

  "У пам'ять про мільйони жертв": американський штат Коннектикут визнав Голодомор геноцидом

  Ще один американський штат визнав Голодомор геноцидом українського народу

  Американський штат Вірджинія визнав Голодомор геноцидом

  Україна чекає від США на рівні комітету Конгресу рішення про визнання Голодомору геноцидом