Голодомор
Голодомор Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США via Facebook

У Сенаті США Голодомор визнали геноцидом українського народу – посольство

У резолюції висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам

Комітет із закордонних відносин Сенату США затвердив резолюцію, в якій Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу. Про це повідомило Посольство України у США на сторінці у Facebook.

"Комітет із закордонних відносин Сенату США затвердив і рекомендував до схвалення верхньою палатою американського парламенту резолюцію, в якій Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу", – зазначено у повідомленні.

Як стало відомо, проект резолюції засуджує систематичні порушення прав людини, зокрема права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українців.

"(У резолюції) висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії", – уточнили вітчизняні дипломати.

Співавторами резолюції виступили понад 20 сенаторів від Республіканської та Демократичної партій на чолі зі співголовами групи дружби з Україною в Сенаті США Робертом Портманом та Річардом Дурбіном. Документ уперше представили 14 березня 2018 року.

Дивіться також фотогалерею: 

Візит Порошенка до США: Президент зустрівся з українською діаспорою – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У НМУ ім. Богомольця зникла документація, виплати стипендій і зарплат заблоковані – МОЗ
Наступний матеріал
У Чехії відповіли на закиди Москаля: "Це необґрунтовані та неправдиві спекуляції"