Меморіал жертвам Голодомору
Меморіал жертвам Голодомору belvpo.com

Удвічі більше за радянські підрахунки: названо реальну кількість загиблих від Голодомору

Науковці наголошують: не варто спиратися на радянські переписи населення, достовірність яких є сумнівною

Щонайменше 7 млн українців загинули під час Голодомору 1932-1933 року. Оновлені дані оприлюднили українські історики, передає "5 канал". Ця цифра майже наполовину більша за попередні підрахунки – раніше говорили про 3,9 млн загиблих.

Утім, за словами дослідників, низка фахівців продовжує користуватися радянськими переписами населення, достовірність яких викликає сумніви та ігнорує важливі архівні документи.

Крім того, науковці наголошують: в сучасних працях не враховано цілу низку смертей, пов'язаних із Голодомором. Наприклад, кількість убитих під час спроб утечі за кордон у пошуках їжі. Тож не виключають, що втрати населення насправді можуть бути ще більшими.

"Кількість загиблих становить щонайменше 7 млн в Україні від Голодомору, і 3 млн за її межами – Кубань, Поволжя, Казахстан. Демографи спільно з окремими науковцями продовжують законсервовувати в українській та закордонній науковій сфері кількість утрат у 3,9 млн", – зазначила гендиректор музею "Меморіал Голодомору" Олеся Стасюк.

Як наголосив історик Володимир Сергійчук: "Взяття за основу недостовірних радянських переписів – це перша помилка наших демографів. Понад 6 млн – це прямі втрати, крім природних смертей, які могли бути самі собою. Я, наприклад, наполягаю, що мінімальна кількість загиблих – це щонайменше 7 млн".

Дивіться також фотогалерею:

Одесити вшанували пам'ять жертв Голокосту

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Засідання суду у справі вбивства юриста Ноздровської – відео
Наступний матеріал
"Докази зібрані бездоганні": Шкіряк прокоментував затримання підозрюваного у вбивстві Ноздровської
Loading...