У День знань не лише святкують, а й згадують про тих, хто не пішов до школи 1 вересня 1932-1933 роках. Про таке повідомляє "5 канал".
За підрахунками різних істориків, під час Голодомору загинули близько 4 мільйонів дітей.
У столиці провели акцію до 85-роковин геноциду українського народу, які припадають на 24 листопада. Міжнародна акція стартувала у Національному музеї "Меморіал жертв Голодомору". Школярі зачитали імена та прізвища 85-ти загиблих дітей унаслідок Геноциду. Потім за померлими відбулася панахида. Була хвилина мовчання і запалені свічки.
Олеся Стасюк, гендиректор Національного музею "Меморіал жертв голодомору", сказала: "Від сьогодні до дня пам'яті жертв Голодому рівно 85 днів. І ми у цьому році маємо 85-роковини дня пам'яті жертві Голодому і власне цей день присвятити дітям, які були вбиті в роки Геноциду, дітям, які не пішли до школи першого вересня 1933 року і пртягом настпуних років, і ті які вижили, але не мали дитинства".
"Майже половина дітей початкової школи фактично не прийшли до школи у 1933 році, незважаючи на те, що за наказом Затонського усіх дітей семирічного віку було переписано і змушено йти до першого класу. Я думаю та цифра, чотири з половиною мільйона дітей колись найде підтведженя", – розповів професор КНУ ім. Т. Шевченка Володимир Сергійчук.
Аналогічні акції будуть влаштовувати щодня в інших містах – загалом ще 85 разів. А завершиться все у Києві, 24 листопада на День пам'яті жертв Голодомору.
