Ярослав Юрчишин, депутат "Голосу"
Ярослав Юрчишин, депутат "Голосу" 5 канал

Монобільшість – це "кощієве яйце" президента – Юрчишин

Читайте по-русски
Тактика Зеленського – показувати олігархам, що "слуги" контролюють владу, аби стати здатним на договори з ними, вважає депутат "Голосу"

У парламенті не відбудеться формування коаліцій між "слугами народу" і іншими політсилами, тому що президент Володимир Зеленський намагається демонструвати олігархам, що контроль над парламентом досі в руках монобільшості. Про це в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" сказав депутат "Голосу" Ярослав Юрчишин.

"Чи буде зміна більшості? Не буде зміни більшості. Насправді, це "кощієве яйце"… Для Зеленського одна з найважливіших тактик – це показувати, що монобільшість і далі існує. Бо лише так він стає договороздатним для олігархів. Бо де-факто створюється враження, що і далі контролюється вся влада", – спрогнозував депутат.

"Але, на жаль, у нас центральні органи влади є тотально неспроможними, і навіть реакція протистояння мерів під час "ковідних" заходів з національним рівнем влади чітко це демонструвала. Мери отримували куди більшу підтримку, і на місцевих виборах, коли мер заходив у конфлікт з центральною владою – потім діставав додаткову підтримку", – зазначив політик.

"Чи можливі позитивні голосування понад 300 голосів – так. Якщо йде реформаторський закон, який може змінити ситуацію на краще, це не коаліція, це просто служіння народу", – додав Юрчишин.

"Якщо ми бачимо, що у "Слуг народу" номінально є понад 240 голосів, але переважна більшість законів приймається за допомогою інших фракцій, формально більшості нема. Але її триматимуть для того, щоб просто показувати – "все вирішується на Банковій", і треба переписуватися з Єрмаком, аби вирішувати найпростіші питання, по іншому питання вирішуватись не будуть", – пояснив він.

Дивіться повний запис програми "Велика політика":

Нагадаємо, аналіз Комітету виборців України показав, що за 2020 рік у монобільшості залишилось лише 211 нардепів, які натискають "за", тому фактично "Слуги народу" вже не здатні самостійно ухвалювати закони.

Попередній матеріал
Викрадення вакцини від COVID-19 і щеплення депутатів без черги: як у Польщі борються з коронавірусом
Наступний матеріал
Таргани, купа сміття, діти-"мауглі" і 5 собак: у Харкові мати перетворила своє помешкання на смітник – подробиці
Loading...