Голосування
Голосування відкриті джерела

За рік у монобільшості залишилося лише 211 нардепів, які натискають "за" – КВУ

  Читайте по-русски
  Де-факто "Слуга народу" вже не здатна самостійно ухвалювати закони

  Комітет виборців України проаналізував результати голосувань за закони, що були ухвалені Верховною Радою 2020 року. Усього за рік було ухвалено 230 законів. З'ясувалося, що депутати "Слуги Народу", які мають права коаліції в парламенті IX скликання, забезпечили 226 голосів лише за 16% ухвалених законів. Про це повідомила прес-служба КВУ у Facebook.

  Так, за даними КВУ, 226 або більше депутатів монобільшості проголосували за 37 із 230 законів. Усі інші закони не були б ухвалені без голосів інших фракцій і груп.

  Водночас більшість проєктів були ініційовані самими членами провладної команди: президентом, урядом і депутатами монобільшості.

  У КВУ повідомили, що загалом показники голосувань монобільшості постійно знижуються, починаючи з початку роботи ВР IX скликання.

  "Якщо у вересні 2019 року за ухвалені закони в середньому голосував 231 народний депутат "Слуги народу", то у вересні 2020 року – 206 депутатів, а в грудні 2020 року – 211 депутатів", – зазначили у КВУ.

  Голова КВУ Олексій Кошель вважає, що де-факто "Слуга народу" вже не здатна самостійно ухвалювати закони.

  "За рік у монобільшості залишилося 211 депутатів, які переважно натискають "за". Тоді як для ухвалення закону необхідно щонайменше 226 голосів. Таким чином, без депутатів інших фракцій і груп ВР монобільшість фактично є недієздатною... Низькі показники роботи монобільшості пояснюються не лише загальним зменшенням відвідування Ради через коронавірус. Фактично під час кожного голосування в "Слузі народу" є більш як 10 депутатів, які або взагалі не голосують, або натискають "утримався" чи "проти". Тому, в першу чергу, це питання фракційної дисципліни та політичних розколів усередині політичної сили", – зазначив Кошель.

  Читайте також: "Ми певною мірою на політичній розтяжці": Арахамія розповів, чи може монобільшість розпастися

  Попередній матеріал
  Нижня палата Конгресу США розпочала розгляд імпічменту Трампу
  Наступний матеріал
  Стало відомо, скільки коштуватиме китайська вакцина від COVID-19 для українців
  Loading...