Вибори
Вибори 5 канал

Тиск "слуг народу" на ОВК та масштабні фальсифікації: у КВУ розповіли про довибори на Івано-Франківщині

Читайте по-русски
Загалом Комітет виборців відзначив надмірну політизацію роботи ОВК та штучне затягування підрахунку голосів

У Комітеті виборців України заявили про ознаки масштабних виборчих фальсифікацій під час встановлення підсумків голосування в ОВО № 87 на Івано-Франківщині.

"Внаслідок повторного підрахунку голосів на низці виборчих дільницях було встановлено зменшення кількості голосів за одного з кандидатів, що безпосередньо вплинуло на результати волевиявлення громадян", – зауважили в КВУ.

Загалом Комітет виборців відзначив надмірну політизацію роботи ОВК, штучне затягування підрахунку голосів із боку керівництва ОВК та непрозорість встановлення підсумків голосування.

На результат виборів в ОВО № 87 прямо вплинули рішення окружної виборчої комісії щодо визнання виборів недійсними, а також повторного підрахунку голосів на низці виборчих дільниць. Так, ОВК визнала вибори недійсними на 5 дільницях. Ще на 6 дільницях унаслідок перерахунку кількість голосів за одного з кандидатів у народні депутати зменшилася на 503 бюлетені.

"Під час ухвалення рішень про перерахунок голосів ОВК діяла заполітизовано, вимагаючи перерахунку голосів на дільницях без достатніх для цього підстав. За оцінкою спостерігачів КВУ, із 19 дільниць, на яких здійснювався перерахунок голосів, об'єктивні підстави для перерахунку були не більше, ніж на 3 дільницях", – зауважують спостерігачі КВУ.

КВУ повідомляє, що на етапі підрахунку голосів спостерігався тиск на членів ОВК із боку окремих нардепів, членів фракції "Слуга народу".

Крім того, Комітет виборців закликає представників правоохоронних органів невідкладно розслідувати масштабні факти виборчих фальсифікацій в ОВО № 87 та притягнути винних осіб до відповідальності. За оцінкою КВУ процес встановлення підсумків голосування в ОВО № 87 не відповідав стандартам вільних та чесних виборів, що негативно впливає на легітимність обраних осіб.

Нагадуємо, Національна поліція вже відкрила 17 кримінальних проваджень, що стосуються довиборів на Прикарпатті.

Попередній матеріал
"Це неприпустимо": Санду відреагувала на викрадення українського судді Чауса
Наступний матеріал
Скільки коштуватиме традиційний Великодній кошик 2021 року – прогноз експертів
Loading...

Ні пари з вуст: за рік 100 нардепів не промовили в Раді ані слова

У КВУ розповіли, нардепи яких політсил прогуляли найбільше засідань ВР у 2020 році

Перед виборами міськрада Чернівців виділила грошову допомогу пенсіонерам та малозабезпеченим

"Політтехнологи з Рязані і Кемерово знову повернулися в Україну" – КВУ про другий тур місцевих виборів-2020

"Виборців просто ошукують": у КВУ розкритикували балотування нардепів та міністрів до місцевих рад

Підкуп і "каруселі": як пройшов другий тур місцевих виборів-2020 – включення з брифінгу КВУ