Володимир Зеленський
Володимир Зеленський відкриті джерела

Два роки передвиборчим обіцянкам Зеленського – у КВУ проаналізували, що більшість із них так досі і не виконані

  Читайте по-русски
  Зокрема, не виконана обіцянка про так звану податкову амністію для підприємців. Законопроєкти перебувають на розгляді ВР, однак на разі прийняті не були

  Експерти Комітету виборців проаналізували публічні заяви Володимира Зеленського дворічної давності, озвучені ним під час виборчої кампанії в інтерв'ю телеканалу "1+1" від 24 березня 2019 року. Більшість з них досі не виконані, інформує пресслужба КВУ у Facebook

  Голова КВУ Олексій Кошель повідомив: "За оцінкою КВУ, більшість обіцянок Володимира Зеленського не були виконані. Частина пропозицій фактично не зрушили з мертвої точки (до прикладу, щодо приєднання до Мінську США і Великобританії). Деякі обіцянки були розпочаті, але не дали очікуваного ефекту – до прикладу, прийняття закону про викривачів корупції. Щодо частини ініціатив розроблено законопроєкти, але їх досі не було прийнято (щодо податкової амністії). Окрема категорія – фактично провалені обіцянки як-от досягнення компромісу з МВФ щодо замороження зростання тарифів".

  Далі КВУ наводить передвиборні обіцянки Зеленського з позначкою, виконані вони чи ні:

  1. "Перше – я вважаю, що потрібен російськомовний телеканал, який веде мовлення на територію Донбасу, який мовить у світ".

  Виконано. 1 березня 2020 р. відбувся запуск державного телеканалу "Дом", створеного для потреб тимчасово окупованих територій.

  2. "Друге – це піднімати економіку в нашій країні".

  Не виконано. За даними Мінекономіки, 2020 року реальний ВВП України скоротився на 4,2%. Зафіксовано падіння обсягів промислового виробництва та сільського господарства. Інфляція становила 5%. При цьому зниження основних економічних показників розпочалося ще до початку пандемії.

  3. "Потрібно показати реальну боротьбу з корупцією. Ми пропонували закон Лінкольна ... насправді це працює. Ти кажеш, що ця людина корупціонер, у тебе є якісь докази, ти приводиш ці докази прокурору, прокурор повинен розглянути цю справу і стягнути з людини, яка корупціонер, гроші. У подвійному, потрійному розмірі".

  У процесі виконання. У жовтні 2019 року було прийнято закон про викривачів корупції. У разі правдивого повідомлення про корупційні дії, викривачі корупції можуть отримати 10% від суми збитку. Щоправда на практиці цей механізм не довів свою ефективність. Крім того, 3 березня 2021 року Зеленський ветував зміни до закону про викривачів корупції, прийняті парламентом.

  4. "Ми брали гроші, ми зобов'язані їх віддавати (ред. – МВФ). Розривати їх ми не маємо права. Це імідж країни".

  У процесі виконання. У лютому 2020 року Україна виплатила за кредитами МВФ 213,6 млн дол. Протягом 2021 року Україна має повернути МВФ 1,7 млрд дол.

  5. "Ми пропонуємо нульову декларацію, податкову амністію. Нормальні люди, гастарбайтери, бізнесмени, дрібний, середній (на який тиснули правоохоронні органи) повинні відкритися... Ми розмовляємо з колегами, всі говорять: "Звичайно, ми хочемо, дайте нам правила гри". Поклади гроші, відкрийся, заплати 5% державі. Почнемо з чистого аркуша".

  Не виконано. Законопроєкти щодо так званої податкової амністії перебувають на розгляді ВР, однак на разі прийняті не були.

  6. "Що таке ДУСя, у якій купа підприємств? Потрібно, щоб такі держпідприємства були виставлені на приватизацію".

  У процесі виконання. У жовтні 2019 року указом президента перші п'ять об'єктів ДУСі були передані на приватизацію (зокрема, готель "Дніпро" в Києві).

  7. "Є цивілізований спосіб прибрати президента – це закон про імпічмент". 

  Виконано. У вересні 2019 року Верховна Рада прийняла закон про імпічмент президента.

  8. "Звичайно ж, потрібно продовжувати Мінський процес. Хотілося б його розширити. Його можна ретрансформувати. Додати туди представників США і Великої Британії".

  Не виконано. Попри регулярні заяви В. Зеленського про переформатування Мінського процесу, альтернативного майданчику для перемовин узгоджено не було. США і Велика Британія не доєдналися до роботи в Мінську.

  9. "З представниками МВФ я теж зустрічався і я хотів зрозуміти, вам дійсно так важливо, щоб наші люди вмирали, щоб у них не було можливості заплатити ці тарифи? Вони сказали "ні" ... Їм важливо, не де ви берете гроші, їм важливо показати, що у вас є альтернативні джерела, є кілька кроків наповнити країну грошима".

  Не виконано. У жовтні 2019 р. В. Зеленський заявив, що МВФ вимагає від України встановлення ринкових цін на газ, що передбачає збільшення тарифів. У зимовий період 2020-2021 роках ціни на газ для населення суттєво зросли.

  Читайте також: Зеленський на прохання РПЦ вивів із-під санкцій РНБО братів Ананьєвих – політолог

  Попередній матеріал
  Зеленський підписав указ про санкції щодо сотні російських компаній, силовиків та чиновників
  Наступний матеріал
  З 1 квітня в Україні підвищать пенсійний вік
  Loading...

  Зеленський на прохання РПЦ вивів із-під санкцій РНБО братів Ананьєвих – політолог

  Зеленський підписав указ про тимчасовий безвізовий режим для туристів із Китаю

  Стерненко закликав Зеленського розпочати діалог із народом: активіст написав четвертий лист із СІЗО

  Кримчани після обрання Зеленського президентом знову відчули себе у 2014 році – переселенка

  Зе-президент вже проводить оглядини зручного партнера для наступних виборів – "СтопРеванш"

  Якщо Путін завтра помре, то що робитиме Зеленський з Кримом – Наталя Лютікова у "Є СЕНС"