Сесія ООН
Сесія ООН 5 канал

"Майбутнє належить патріотам": як у Нью-Йорку стартував сесійний тиждень ООН – репортаж

Читайте по-русски
Сесійний тиждень за участі лідерів держав триватиме в Нью-Йорку до 27 вересня. На дебатах у штаб-квартирі ООН очікують лідерів понад півтори сотні країн

74-й рік поспіль штаб-квартира ООН перетворюється на міжнародний майданчик для дискусій. У Нью-Йорку стартував сесійний тиждень за участі глав держав та урядів. Світові лідери обговорюють сучасні виклики й спільні кроки для подолання глобальних небезпек. Христина Катарина продовжить.

Рік новий – проблеми давні. Це – подолання світового тероризму й міжнародної злочинності, боротьба зі змінами клімату, допомога країнам третього світу, забезпечення гендерної рівності й мирне врегулювання конфліктів у гарячих точках. З головної трибуни генеральний секретар Організації закликає міжнародну спільноту перейти від голосних обіцянок до реальних кроків.

"Ми повинні ставити людей у центр нашої роботи – щодня, за будь-яких обставин. Багато з них почуваються розчавленими, відкинутими й залишеними. Машини відбирають у них роботу, торговці людьми – їхню гідність, демагоги крадуть у них права, командувачі війни – забирають їхні життя, викопні копалини – позбавляють їх майбутнього. Та попри все вони вірять у дух та ідеї, які нас об'єднують, в ООН. Але чи вірять вони в нас, лідерів? Ми повинні піклуватися про них і захистити їхні інтереси", – наголосив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

Його думку продовжує й американський президент Дональд Трамп. Однак твердить: долати критичні проблеми державам слід через націоналізм.

"Якщо ви хочете свободи, пишайтеся своєю країною. Якщо ви хочете демократії, бережіть суверенітет, якщо хочете миру – любіть свій народ. Мудрі лідери завжди ставлять добробут своїх людей та держави понад усе. Майбутнє не належить глобалістам, майбутнє належить патріотам, суверенним та незалежним державам, які захищають своїх громадян, поважають сусідів та розбіжності, які роблять кожну країну особливою", – зауважив президент США Дональд Трамп.

Під час виступу жодного разу не згадав Росію. Утім, прибуваючи до штаб-квартири ООН, глава Білого дому нагадав про потребу підтримувати країни, які, зокрема, постраждали від російської агресії. Чільник США пригрозив заморозити військову допомогу Україні, якщо Європа сама не почне активніше допомагати Києву грошима. Обіцяну фінансову допомогу в розмірі майже 400 мільйонів доларів Вашингтон уже переказав повністю. Вони мають бути використанні на оборонні потреби України.

"Я продовжу затримувати військову допомогу, допоки Європа та інші країни не почнуть допомагати Україні. Зараз вони цього не роблять, лише Сполучені Штати. Ми викладаємо чимало грошей. І я запитую себе: чому так? Хочу, аби Європа також допомагала Україні фінансами", – заявив Трамп.

Участь у відкритті сесії взяли й вітчизняні представники на чолі з президентом України Володимиром Зеленським. Він уперше виступатиме на головній трибуні ООН у середу 25 вересня. Також візьме участь у саміті щодо цілей сталого розвитку й проведе низку двосторонніх зустрічей.

Натомість делегація Росії була на засіданні не у повному складі. Десятьом російським дипломатам США відмовили у видачі віз. Серед них – і член Ради Федерації Костянтин Косачов, який перебуває в чорному списку Вашингтона. Санкції проти нього наклали через можливе втручання у президентські вибори в Америці 2016-го та ворожу для Штатів діяльність.

Сесійний тиждень за участі лідерів держав триватиме в Нью-Йорку до 27 вересня. На дебатах у штаб-квартирі ООН очікують лідерів понад півтори сотні країн.

Христина Катарина, "5 канал"

Україна взяла участь у миротворчій місії ООН в Конго – фото

Українські гелікоптери в Місії ООН в Конго
/
Українські гелікоптери в Місії ООН в Конго
/
Українські гелікоптери в Місії ООН в Конго
/
Українські гелікоптери в Місії ООН в Конго
/
Українські гелікоптери в Місії ООН в Конго
/
Українські гелікоптери в Місії ООН в Конго
/
Українські гелікоптери в Місії ООН в Конго
/
Українські гелікоптери в Місії ООН в Конго
/
Українські гелікоптери в Місії ООН в Конго
/

Попередній матеріал
Підозрюваного у вчиненні ДТП на Житомирщині, що забрало життя 9 осіб, взяли під варту
Наступний матеріал
ДБР розпочало слідство щодо вивезення дружиною Князєва 650 тис. євро – подробиці

"Тортури і викрадення": ООН оприлюднила доповідь про порушення прав людини в окупованому Криму

"Укренерго" подала до арбітражного суду позов проти РФ за кримські активи

"Обіцянки не виконуються": Генсек ООН оголосив про надзвичайну кліматичну ситуацію

Україна розповіла в ООН про те, яких утисків зазнають віряни на окупованих Росією територіях

Злочин проти людяності: як 6 років тому влада Сирії за підтримки Росією застосувала хімічну зброю проти цивільних

"Візит Нетаньягу поставив Зеленського на межу дипломатичної пастки" – Волошина