Лариса Волошина
Лариса Волошина 5 канал

"Візит Нетаньягу поставив Зеленського на межу дипломатичної пастки" – Волошина

Читайте по-русски
Обіцянка Зеленського виплачувати пенсії переселенцям з України до Ізраїлю є не зовсім прорахованою

Запрошення Володимира Зеленського до Єрусалима – небезпечна дипломатична пастка, яка може відобразитися на всій зовнішній політиці України. Про це у студії "5 каналу" розповіла журналістка Лариса Волошина.

"Пан Нетаньягу говорив про те, що він запрошує президента України до Єрусалиму. Я вважаю, що це пастка. Це дуже небезпечно. Україна, яка покладається на невизнання ООН факту анексії Криму – тут треба дуже обережно, з точки зору дипломатії, рухатися в напрямку Єрусалиму", – вважає вона.

Волошина додала, що офіційний візит до Єрусалиму може відбитися на позиції ООН щодо Криму.

"Ця пропозиція – поїхати до Єрусалиму – це де-факто визнання Україною, ніби легалізація територій, які з точки зору міжнародного права є окупованими. Україна могла б долучитися до того, щоб визначити питання окупації, чи дійсно це рішення ООН було правомірне. Але Україна точно не може з’являтися з офіційними візитами там, де є окупована територія, тому що ми як країна забороняємо міжнародним дипломатам їхати до Криму ", – сказала журналістка.

Ще одна пастка, яку вбачає журналістка, стосується обіцянки Зеленського виплачувати пенсії переселенцям з України.

"В Україні немає особистісної системи, тобто люди накопичували все життя заощадження пенсійні, а потім Україна їм не видає, бо вони стали громадянами Ізраїлю. Це ж не так. В Україні діє солідарна система і люди виїжджають, змінюють громадянство, коли пан президент каже: добре, ми зараз колишнім громадянам будемо виплачувати солідарну пенсію з податків існуючих громадян України! Завтра цього почне вимагати весь світ", –  вважає Волошина.

Також, на її думку, роздмухування скандалу навколо поведінки дружини прем'єра Ізраїлю – "робота олігархічних ЗМІ, які "працюють на окупанта".

Повне відео розмови можете переглянути тут:

Нагадаємо, під час зустрічі в Києві, Беньямін Нетаньягу запросив Володимира Зеленського вже найближчим часом відвідати Єрусалим і подякував президенту України за розширення угоди про зону вільної торгівлі між країнами.

Попередній матеріал
"Зеленський сам дав дозвіл Макрону говорити про нас без нас": Волошина про розмову президента Франції з Путіним щодо України
Наступний матеріал
Не змінити систему, а вдосконалити: як канадські інструктори навчають бійців Нацгвардії
Loading...