Слідство висунуло 12 версій щодо замовників вбивства активістки Катерини Гандзюк, але основними є три.
Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1" заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, пише УНІАН.
"Я в голові маю щонайменше три прізвища основних підозрюваних у замовленні (вбивства Гандзюк – 5.UA) із 12 версій, які були висунуті, у тому числі у співпраці слідства із Катею Гандзюк. Якщо зараз я вам скажу хоч одне прізвище, я цим не допоможу слідству", – сказав він.
За словами Генпрокурора, підозрюваний в організації нападу Сергій Торбін поки що відмовляється називати того, хто замовив злочин.
"Але з тих матеріалів, якими я володію, слідство ще декілька днів тому впевнено могло зробити серйозні кроки для затримання замовника", – зазначив Луценко.
Очільник ГПУ додав, що зливи інформації щодо перебігу розслідування з боку активістів шкодять слідству, але він має "серйозну впевненість", що замовник врешті буде встановлений.
Луценко також сказав, що наступного тижня сподівається на успіхи у цій справі від СБУ, яка займається встановленням замовника нападу на Гандзюк.
Нагадаємо, за словами Луценка, матеріали у справі Гандзюк засекречені, тому створена Радою тимчасова слідча комісія не зможе їх отримати.
Зазначимо, активісти вважають, що причетність до вбивства Гандзюк має народний депутат Микола Паламарчук, який передав гроші своєму помічнику Ігорю Павловському, щоб той і заплатив виконавцям атаки на херсонську активістку.
Ті, своєю чергою, кажуть, що навіть не були знайомі з загиблою, а звинувачення називають нісенітницею.
6 листопада у будівлі Радиа звітували голови МВС, ГПУ, СБУ та Нацполіції. Князєв представив відео зі свідченями нападників на активісту.
Луценко під час свого виступу, вдаючись до емоційних висловлювань, заявив, що подає у негайну відставку.
Як повідомляв 5.UA, на Катерину напали в Херсоні 31 липня біля її дому – активістку облили кислотою. Речовина потрапила жінці на спину, голову, руку, а також в око. Гандзюк зазнала опіків 35% тіла. Катерина перенесла понад десяток операцій протягом трьох місяців після нападу. 4 листопада активістка Гандзюк померла у лікарні.
Поліція справу перекваліфікувала на умисне вбивство. Згодом слідство передали в СБУ.