Валентина Теличенко
Валентина Теличенко 5 канал

Теличенко: Ситуація зі справою Гандзюк потрійно несприятлива для слідчих

Слідчий мусить продиратися крізь джунглі, хащі, все, що завгодно, аби дійти до виконавців, організаторів, замовника злочину

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" правник Валентина Теличенко розповіла, в чому складність розслідування справи щодо вбивства активістки Катерини Гандзюк і чому слідчі нині дещо обмежені у своїх повноваженнях. 

"До всього іншого, ситуація (з розслідуванням справи Катерини Гандзюк – ред.) потрійно несприятлива для слідчих органів. Перше – відсутність довіри суспільства до слідчих органів. Вона веде за собою наступну проблему – небажання співпрацювати в конкретних осіб із суспільства – хто випадково бачив сліди злочину, сам злочин; здогадується про щось; йому щось відомо. Вони вимагають, але співпрацювати не хочуть. Це друга проблема, яка витікає з майже тотальної недовіри до слідства", – зазначає правник. 

Вона продовжує: "Третя проблема пов'язана з тим, що в минулому була безліч зловживань з боку слідчих органів. Новий Кримінально-процесуальний кодекс виписаний таки, що слідчому крок уліво, крок управо не можна зробити самостійно. Треба йти до слідчого судді та взяти дозвіл". 

Теличенко пояснила, як працює ця схема, на простому прикладі.

"Стався злочин, є камери відеоспостереження. Можливо, щось зафіксували. Слідчий посилає оперативника і просить по це відео: "Ми виїмку зробимо, запротоколюємо, все зробимо". Їх завертають. Тоді слідчий біжить до судді з клопотанням, стоїть у чергах (бо слідчі судді перевантажені), бере ухвалу на конкретні слідчі дії. Тому по ці матеріали з камер відеоспостереження вони прийдуть не через півгодини чи три години після злочину, а через 2-3 дні після злочину", – розповіла експерт.

"І замість того, щоб як Коломбо – прийшов, подивився, розпитав, здогадався і цільово взяв ці докази, слідчий продирається крізь джунглі, хащі, все, що завгодно, аби дійти до виконавців, потім до організаторів, замовника", – резюмує співрозмовниця. 

Як повідомляв 5.UA, на Катерину напали в Херсоні 31 липня біля її дому – активістку облили кислотою. Речовина потрапила жінці на спину, голову, руку, а також в око. Гандзюк зазнала опіків 35% тіла. Катерина перенесла понад десяток операцій протягом трьох місяців після нападу. 4 листопада активістка Гандзюк померла в лікарні

Поліція справу перекваліфікувала і розслідуватиме її як умисне вбивство

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – завершено
Наступний матеріал
Катастрофа Іл-76: ВРП не стала розглядати скаргу екс-глави штабу АТО Назарова
Loading...