inforesist.org

Логвинський: немає проблеми в освітньому законі, є проблема в самоідентифікації

В ефірі "5 каналу" у програмі "Час. Підсумки дня" віце-президент ПАРЄ Георгій Логвинський заявив, що немає проблеми в освітньому законі, є проблема в самоідентифікації

"Насамперед розберемося у чому є проблема, бо немає проблеми в законі, є проблема в питаннях самоідентифікації. Чому нам край важливо прийняти цей закон, чому парламент підтримує цей закон і Президент підписав? Тому що в умовах само ідентифікації мова є самим важливим важелем для того щоб все ж таки змінити настрої, зробити ідентифікацію країни. У більшості країн не питають, хто такі українці. Наприклад, в Ізраїлі говорять, що росіяни і називають так і українців, і молдаван, і білорусів. Ми повинні зробити певну самоідентифікацію, тому зміна напрямку щодо освіти є головним важелем", - заявив Логвинський.

Повне інтерв'ю дивіться у відео:

Як відомо, 5 вересня Верховна Рада підтримала реформу освіти, а 25 вересня закон "Про освіту" підписав Президент України Петро Порошенко. 

28 вересня набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами ЄС. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

Попередній матеріал
Два роки потому: чим нині живе Сватове, де 2015 року стався вибух на арсеналі
Наступний матеріал
Марш-кидок та смуга перешкод: як бійці НГУ змагались за іміджевий берет
Loading...

Порошенко: Україна не збирається звертати увагу на заяви РФ щодо освітнього закону

Новий закон "Про освіту" облікували у газеті Верховної Ради "Голосі України"

Угорщина не піде на поступки Україні у мовному питанні у школах

Які реальні загрози для вітчизняної євроінтеграції несе категоричність Угорщини – "Час. Підсумки дня"

Освітянська делегація: навіщо до Києва з'їхалися педагоги зі всієї України

Зустріч Президента України з працівниками освіти - відео