Корецький
Корецький 5 канал

"Кришку зірвало": приголомшливі зізнання керівника слідчої групи у справах проти Порошенка

Читайте по-русски
У ДБР такі викриття назвали спекуляціями

8 липня. Третя спроба обрати запобіжний захід для п'ятого президента на час розслідування справи про начебто незаконне призначення першого заступника голови служби зовнішньої розвідки. У ніч перед судом прокурори в Печерському суді з процесуальними боями продовжили термін слідства на три місяці. Перед розглядом клопотання про особисте зобов'язання – захист Порошенка наполіг – на допиті важливого свідка.

Ілля Новіков повідомив: уранці зустрічався з Олегом Корецьким – керівником групи слідчих ДБР, які відкрили понад два десятки кримінальних проваджень, де фігурує Петро Порошенко. Корецький публічно звинуватив керівництво ДБР у тиску.

"Волтергейт у порівнянні з цим – квіточки. Я ще раз наголошую: вам доведеться відповідати. Хто на вас тиснув, як Бабіков робив, які вказівки з Кремля ви отримуєте, які вказівки від Януковича отримуєте і чим це закінчиться", – сказав Петро Порошенко. 

Щоби розлого пояснити свої заяви, Олег Корецький у четвер скликає пресконференцію. Пояснює: у 80% кримінальних проваджень проти Порошенка, зокрема, щодо призначення Семочка, Мінських угод, Томосу, а також – проходу українських моряків через Керченську протоку – немає складу злочину, їх треба закривати. Але керівництво – проти, тисне, щоби продовжувати слідство.

Спекуляціями назвали такі викриття в ДБР. Нагадали прогрішення самого Корецького – той начебто сам наполягав на підписанні підозр Порошенкові, та й звільнятися сам планував.

Насамперед через факти "зливу" службової інформації у кримінальних провадженнях, що знайшли своє підтвердження під час службового розслідування із застосуванням поліграфу.

Торік на телеграм-каналі Андрія Портнова інформація у так званих справах Порошенка з'являлася раніше, аніж на офіційних каналах ДБР.

А от підтвердити автентичність плівок Труби, на яких колишній чільник ДБР обговорює справи Порошенка, зокрема й з людиною, голос якої схожий на голос Корецького, слідчий не готовий.

Ще один закид на адресу чільників ДБР від Корецького – начебто на їхні рішення впливає генеральна прокурорка.

Питання про звільнення Корецького ухвалили ще в червні. Повідомив у виданні "Цензор.нет" перший заступник голови ДБР, колишній адвокат Януковича Олександр Бабіков. З його слів, Корецького вже позбавили доступу до реєстрів та матеріалів кримінальних проваджень. А сам слідчий повернувся на робоче місце й готовий звернутися до суду, якщо його звільнять.

Леся Головата, Олексій Сопільняк, "5 канал"

Попередній матеріал
Тетерук: місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях – це питання навіть не 2024 року
Наступний матеріал
Обіцяв віддати для дитячих таборів: Зеленський переїхав у резиденцію "Конча-Заспа"
Loading...

Як генпрокурор відреагувала на заяви представника ДБР та як на Волині готувалися до приїзду президента – "ІнфоВечір"

Керівництво ДБР в особі Бабікова чинило тиск на слідчих із метою арештувати телеканал "Прямий" – Корецький

"Мене били майже рік": колишні в'язні виправних колоній пікетували ДБР

Представник ДБР заявив, що одна зі справ проти Порошенка закрита, а інша – безперспективна

Обвинувальний акт щодо екснардепа Сергія Пашинського скерували до суду – ДБР

"Думаю, це свідома диверсія" – Турчинов прокоментував вилучення ДБР-івцями техніки в ракетних бригад