"Кремль нехтує невинними життями": світ назвав відповідальних за катастрофу рейсу MH17

Доки Москва конвульсивно відкидає усі звинувачення, називаючи їх необ'єктивними та упередженими, фахівці міжнародної незалежної слідчої групи Bellingcat навіть назвали ім'я головного підозрюваного у збитті літака

За збиття рейсу "Малайзійських авіаліній" МН17 відповідальна Росія. У світі висловлюють довіру результатам розслідування слідчої групи, що їх оприлюднили в Нідерландах. Звіт підтверджує, що літак над Донеччиною був збитий саме з установки "Бук", привезеної з Росії. У іншій слідчій групі, Bellingcat, називають й ім'я головного підозрюваного, причетного до транспортування установки.

MH17

Винна і має понести покарання. На Москву посипався шквал звинувачень й критика. Міжнародна спільнота визнала результати офіційного слідства катастрофи рейсу MH17. Воно довело, що саме Росія винна у збитті пасажирського лайнера. Австралія та Нідерланди у спільній заяві уряду визнають Росію причетною, вимагають зізнатися у скоєному, забезпечити відшкодування й погодитися співпрацювати зі слідством. Тоді, у 2014-му, на борту збитого боїнга здебільшого перебували громадяни саме цих держав.

MH17
/
MH17
/
MH17
/

"Єдиний обґрунтований висновок, який ми можемо зараз зробити – що Росія безпосередньо відповідальна за збиття боїнга "Малайзійських авіаліній". І у загибелі 38 громадян нашої держави. Австралія та Нідерланди повідомили Російській Федерації, що вважають її винною у порушенні міжнародного права та збитті рейсу MH17. Ми вимагаємо від Росії визнати провину та відшкодування", – наголосила міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп.

Сумнівів щодо провини Росії не виникає також і у Сполучених Штатів та Великої Британії. Чільники МЗС обох держав укотре зазначають: Москва не вперше скоює злочини всупереч нормам міжнародного права, тож мусить поплатитися за таку поведінку, яка загрожує пануванню миру у світі.

"Це яскравий приклад того, як Кремль нехтує невинними життями. Міжнародна спільнота стала свідком цієї безвідповідальної та підривної поведінки ще в часи незаконної анексії Росією Криму й розпалюванні конфлікту на сході України, який забрав життя понад 10 тис. людей. А також тоді, коли Росія надавала підтримку жорстокому режиму президента Асада, який використовує хімічну зброю проти свого народу", – йдеться у заяві міністра закордонних справ Британії Бориса Джонсона.

MH17
/
MH17
/
MH17
/

Доки Кремль конвульсивно відкидає усі звинувачення, називаючи їх необ'єктивними та упередженими, фахівці міжнародної незалежної слідчої групи Bellingcat назвали ім'я головного підозрюваного у збитті рейсу МН17. Це – Олег Іванніков – офіцер ГРУ Росії, відомий також за позивним "Оріон". Саме він брав участь у транспортуванні установки "Бук" на територію України, з якої був збитий боїнг малайзійських авіаліній. За 2 дні до збиття він просив телефоном техніку для транспортування обладнання на територію Донбасу.

"Ми зробили порівняльний аналіз голосів, який був у нашому розпорядженні. І визначили людину, що відігравала головну роль у катастрофі МН17. Його позивний "Оріон". А повне ім'я – Олег Іванніков. Це офіцер Головного розвідувального управління Росії. Він був причетний до транспортування "Бука" на територію України і назад до Росії. Він також керував усією операцією в Луганській області і брав участь у міжнародних конфліктах, був міністром оборони в уряді Південної Осетії", – відзвітував представник міжнародної незалежної слідчої групи Мориць Ракушицький.

MH17
/
MH17
/
MH17
/
MH17
/

Літак "Малайзійських авіаліній" рейсу MH17 збили 17 липня 2014 року – у небі над Донбасом. Усі 298 людей, які перебували на борту, загинули. Це переважно громадяни Нідерландів, Австралії, Бельгії та Малайзії.

MH17
/
MH17
/
MH17
/

Напередодні офіційне слідство вперше підтвердило, що лайнер збили зенітно-ракетною установкою "Бук", що належить 53-й бригаді збройних сил Федерації, і саме російські військові привезли її на окуповану територію Донбасу.

Христина Катарина, Вероніка Орєхова, "5 канал"

Попередній матеріал
Принц Гаррі та Меган Маркл обвінчалися і стали подружжям
Наступний матеріал
Казкова країна із замками: дивовижний стріт-арт від львівського пенсіонера