МН17 збили з "Бука", який потрапив на схід з території РФ – об'єднана слідча група

Були проаналізовані знімки, які фіксували пересування цього "Бука"

Слідчі проаналізували численні знімки, які фіксували пересування зенітно-ракетного комплексу Україною. Вони створили схему маршруту. Усі оприлюднені раніше дані проаналізували ще раз, більш ретельно. Знімки та свідчення дозволили встановити унікальну чітку картину, яку представник слідчої групи порівнює із відбитками пальців. Дані засвідчили – Бук прибув із Росії. А привезли його – військові 53-ї зенітно-ракетної бригади Збройних сил Російської Федерації, яка розташована в Курську.

"Ми проаналізували усі доступні зображення та фото фіксації. Порівняли дані снаряда, яким збили літак. Ми зрозуміли, що він збігається з тими, які використовують військові бригади Російської Федерації", – звітує представник об'єднаної слідчої групи з розслідування катастрофи МН17 Вілберт Паулсен.

Слідчі встановили: серед військовослужбовців 53-ї бригади та їхнього оточення були особи, які знали про операцію з ввезення на територію України Бука, запуск снаряда по рейсу МН17 та повернення зенітно-ракетної установки назад – до Росії. Тому група закликає усіх, хто має цю інформацію, поділитися зі слідством. Водночас, за останні півтора року слідство значно просунулося. Зокрема експерти вже встановили ймовірних відповідальних на кожному етапі злочину.

"Раніше ми повідомляли про групу зі 100 осіб, які могли тим чи іншим способом бути причетними до падіння авіарейса МН17. Нині нам дедалі більше стає зрозумілою роль кожної з цих осіб у справі. Однак, якщо ми оприлюднимо прізвища, які відповідальні за катастрофу, та причетних до цього осіб, то завдамо шкоди слідству і завадимо правосуддю", – впевнений головний прокурор національної прокуратури Нідерландів Фред Вестербейке.

Літак Малайзійських авіаліній збили 17 липня 2014 року - наокупованою територією Донбасу – загинули усі 298 людей, які перебували на борту. Це переважно громадяни Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії.

Михайло Прудник, "5 канал"

Попередній матеріал
Збирали інформацію про системи підземних комунікацій: СБУ затримала у Києві двох російських "дігерів" – відео
Наступний матеріал
Терористи зі 152-мм артилерії обстріляли медичні диспансери Торецька

Гаага представляє проміжні результати розслідування справи МН-17 – завершено

У Сирії розбився російський винищувач: є загиблі

Смертельна авіакатастрофа у США: літак "дивом" не зачепив машини і будинки