nypost.com

Трагедія MH17: головним фігурантом справи виявився генерал-полковник РФ

Експерти російського сайту The Insider і Bellingcat встановили особу ключового фігуранта, розшукуваного Спільною слідчою групою у справі про збитий 2014-го року на Донбасі малайзійський "Боїнг" рейсу MH17

"У спільному розслідуванні The Insider і Bellingcat вдалося встановити особу ключового фігуранта, розшукуваного Спільною слідчою групою у справі про збитий малайзійський Боїнг MH17, — це генерал-полковник Микола Федорович Ткачов, головний інспектор Центрального військового округу Росії", — йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті The Insider

Як зазначається, 28 вересня 2016-го року очолювана Нідерландами Спільна слідча група (ССО), що розслідує справу про збитий "Боїнг", опублікувала заклик до свідків про сприяння в упізнанні людей, підозрюваних у причетності до інциденту зі збитим в Україні літаком Малайзійських авіаліній. Один з них мав позивний "Дельфін", а в перехоплених телефонних розмовах до нього зверталися "Микола Федорович". Інший був відомий як "Оріон" (і Андрій Іванович). Перехоплені розмови, імовірно, відбулися незадовго до трагедії.

Всього Міжнародною слідчою групою опубліковано п'ять аудіофайлів, в яких фігурує "Дельфін". У першому з них він сам називає свої ім'я та по батькові — "Микола Федорович".

В іншому звуковому фрагменті, розшифровка якого також опублікована на офіційному сайті ССО, "Дельфін" та "Оріон" обговорюють підготовку до транспортування якогось предмета, для навантаження якого "потрібен кран". "Дельфін" говорить "Оріону", що цей предмет потрібно завантажити, замаскувати і вивезти".

Експерти Bellingcat і The Insider змогли роздобути свіжі записи голосу Миколи Федоровича Ткачова, взявши в нього велике інтерв'ю. Ці зразки голосу разом з аудіозаписами, опублікованими ССО, були відправлені на експертизу у два незалежні дослідницькі інститути — в американському Денвері та в Литві. Результати аналізу голосів показали, що з великою ймовірністю голос на плівках належить одній і тій самій людині.

За інформацією розслідувачів, Микола Федорович Ткачов — учасник першої і другої чеченських воєн, служив у різних військових округах, дослужився до генерал-полковника і командуючого військовою частиною 20650, офіційно розформованою 8 вересня 2014-го року. При цьому сам він був звільнений зі служби указом від 10 грудня 2010-го року.

Після свого формального звільнення, від лютого 2011-го року до серпня 2012-го, Ткачов був головним військовим радником у Сирії.

В розмові з The Insider генерал Ткачов заявив, що після повернення з Сирії він став головним інспектором Центрального військового округу, а в 2017-му році — головою опікунської ради Єкатеринбурзького військового училища. При цьому він заявив, що після свого повернення в 2012-му "з Єкатеринбурга нікуди не виїжджав" і в Україні 2014-го року не був.

Однак, як припускають автори розслідування, Ткачов у 2014-му році був відряджений на непідконтрольну українським військам частину Луганській області, в Краснодон, де, ймовірно, намагався координувати і впорядкувати співпрацю різних збройних формувань сепаратистів і російських військових. Зокрема, Ігор Гіркін (Стрєльцов) в розмові з The Insider повідомив, що зустрічався з "Дельфіном" і "Оріоном" у штабі в Краснодоні наприкінці липня 2014-го.

Кримський блогер Борис Рожин, який писав у "Живому журналі" під ніком Colonelcassad, визначав "Дельфіна" як людину, що приїхала з Росії і є "відпускником-куратором", чиїм завданням було "виліпити з аморфної купи ополченських загонів більш-менш робочу армійську структуру" в "ЛНР" (причому з завданням цим "Дельфін", за словами Рожина, не впорався). В іншому пості, датованому вереснем 2015-го року, Рожин пише, що Ткачов діяв у "ЛНР" до вересня 2014-го року, поки його не змінив генерал-майор Сергій Кузовлєв. СБУ називає Кузовлєва "керівником 1-го армійського корпусу російських військ у збройному конфлікті на сході України".

"Конкретну роль Ткачова у військових діях на території України і зокрема — у катастрофі "Боїнга" — ще належить визначити, але біографія генерала і показання свідків вказують, що, як і в Сирії, він діяв не як приватна особа", — наголошують розслідувачі.

При цьому експерт Bellingcat Арік Толер у розмові з "Радіо Свобода" зазначив, що штаб у Краснодоні, куди за основною версією розслідування був відряджений Ткачов, знаходиться недалеко від місця, де "Бук", з якого імовірно збили "Боїнг", перетинав кордон з Росією.

"У розмові, викладеній ССО, як мені здається, цілком може йтися про події, безпосередньо пов'язані з катастрофою "Боїнга". Наприклад, на одній із записів "Оріон" каже "Дельфіну" — "ми йдемо на Сніжне". Це місто, поруч з яким "Бук" був у день катастрофи "Боїнга". В іншій розмові "Дельфін" говорить про тягачі та крани, і про те, що "треба завантажити, замаскувати і відвезти". Мені здається, це схоже на розмову про "Бук", — сказав він.

На думку експерта, в "Оріона" і "Дельфіна" були важливі ролі в транспортуванні ракетної установки "Бук" в Україну та в її поверненні до Росії.

Дивіться фото за темою:

Три роки, майже 300 життів: у Нідерландах відкрили меморіал жертвам катастрофи МН17 – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Розгляд клопотання ГПУ про дозвіл на здійснення спецрозслідування щодо Януковича – завершено
Наступний матеріал
Новий український БТР за стандартами НАТО пройшов усі випробування
Loading...

МН17: Рада продовжила угоду з Нідерландами про розслідування авіакатастрофи

Досудове розслідування у справі Охендовського призупинене – представник громадського контролю при НАБУ

Жахлива ДТП у Харкові: поліція планує притягнути до відповідальності ще одного водія

Смертельна ДТП у Харкові: у крові Зайцевої виявили кодеїн

Майдан, Крим, ОРДЛО: опубліковано результати розслідування Гаазького трибуналу

Вироків по жодному з епізодів розгону Євромайдану немає – ГПУ