Розгін студентського Майдану
Розгін студентського Майдану Інформатор

Вироків по жодному з епізодів розгону Євромайдану немає – ГПУ

Нині вже очевидно: тривалий розгляд цих справ у суді залишається безрезультатним, а підозрювані мають всі шанси втекти з України

Станом на сьогодні відкрито десятки проваджень щодо розгону Євромайдану 30 листопада 2013 року, але справи за цими епізодами не мають вироків. Про таке заявив начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, передає "Радіо Свобода".

"Загалом на сьогодні повідомлено про підозру або спрямовано до суду – це 22 особи, які слідство на підставі зібраних доказів вважає тими особами, які організували (розгін Євромайдану – ред.). Це підозри колишньому президенту, колишньому секретарю РНБО, його заступнику, керівнику Міністерства внутрішніх справ, Київської міліції, і виконавців – це командиру "Беркуту" і безпосередньо бійцям", – відзначив Горбатюк.

"Також, як відомо, у суді знаходиться обвинувальний акт стосовно колишнього голови КМДА Попова щодо пособництва в організації розгону", – додають у ГПУ.

Водночас, у Генпрокуратурі кажуть, що не можна стверджувати, хто саме вчинив злочин, оскільки вироків по жодному з цих епізодів немає.

Протягом тривалого часу в слідства була проблема зі встановленням безпосередньо виконавців цих злочинів. Правоохоронці відзначають, що за останній рік ситуація змінилась і два бійця "Беркуту" були ідентифіковані, зібрані докази і обвинувальні акти стосовно них направлені до суду.

При цьому, деякі з підозрюваних продовжують обіймати свої посади. "І ще на сьогоднішній час є у нас командир взводу, якому повідомлено про підозру, і слідство теж йде до завершення, але слід відзначити, що ця особа, як була командиром взводу, так і залишається", - зауважив Горбатюк.

Утім, певності щодо того, що справи будуть доведені до логічного завершення і гарантій того, що підозрювані не втечуть з України, нині немає. "Суди не обирають їм запобіжні заходи, тримання під вартою. Але їм наразі нема чого боятися, тому що тривалий розгляд справ залишається безрезультатним", – пояснюють у ГПУ.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пам'яті початку Революції: Президент вшанував Героїв Небесної Сотні - фото

/
/
День гідності та свободи
/
День гідності та свободи
/
/
/
/

Попередній матеріал
Київський патріархат пояснив, навіщо Філарет написав листа Патріарху УПЦ МП
Наступний матеріал
Росія направляє у Середземне море корабель з анексованого Криму – ЗМІ
Loading...