uainfo.org

Київський патріархат пояснив, навіщо Філарет написав листа Патріарху УПЦ МП

Російська православна церква заявляє, що отримала лист від предстоятеля УПЦ КП Філарета, в якому той нібито просить зняти з нього анафему

У Київському патріархаті уже прокоментували такі заяви. Зокрема, там підтвердили: Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет 16 листопада написав листа до Патріарха Московського Кирила і єпископату РПЦ. Але про жодне покаяння і повернення в лоно РПЦ не йдеться, передає "5 канал".

Як зазначається в офіційній заяві прес-центру Київського Патріархату, у листі Філарет "закликав" своїх адресатів визнати недійсними ті рішення, які заважають УПЦ МП відновити молитовну єдність.

"У листі не йдеться про "прохання" Патріарха Філарета – він "закликає" визнати від початку недійсними ті рішення, які Московському Патріархату заважають відновити молитовну єдність з Помісною УПЦ – Київським Патріархатом", – роз'яснюється в заяві.

Крім того, після відповідного рішення Філарет сподівається на те, що РПЦ визнає автокефалію УПЦ.

"Пам‘ятаючи про те, що Христос заповідає шукати примирення з тими, хто ворогує проти тебе, і просити прощення за власні гріхи (що робить і кожен священнослужитель під час Літургії, звертаючись за вказаною у листі формулою до співслужителів і до мирян) – Патріарх Філарет звернувся зі словами про прощення, щоб особисті образи (які є, зокрема, щодо Патріарха Філарета у низки ієрархів Московського Патріархату) не стояли на перешкоді діалогу. Так само він звістив про те, що і особисто прощає тих, хто його ображав, і не тримає на них гніву. Адже "прощаємо і просимо прощення" – дієва формула примирення, яка не раз довела свою відповідність", – йдеться в повідомленні.

Утім, в УПЦ КП додають: стосовно тих "провин", які приписуються Патріарху Філарету Московським Патріархатом, зокрема "провини розколу", Патріарх Філарет ніколи не визнавав, не визнає і не буде визнавати себе у них винним, а тому немає підстави в цьому каятися.

"Навпаки, провина розділення Православ‘я в Україні лежить на організаторах так званого "Харківського собору", які повинні були би визнати це і покаятися у вчиненому порушенні церковних канонів", – наголошують у Київському патріархаті. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Як у Києві віряни УПЦ КП відзначали День Хрещення України-Русі – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Трагедія у "Вікторії": суд повернув екс-директора табору за ґрати
Наступний матеріал
Вироків по жодному з епізодів розгону Євромайдану немає – ГПУ
Loading...