International Criminal Court. Фото: Vincent van Zeijst, CC BY-SA 3.0
International Criminal Court. Фото: Vincent van Zeijst, CC BY-SA 3.0 Вікіпедія

Майдан, Крим, ОРДЛО: опубліковано результати розслідування Гаазького трибуналу

У доповіді підкреслюється, що "тією мірою, якою в Криму та Севастополі буде фактично зберігатися стан окупації", на ці території поширюватиметься і "право міжнародних збройних конфліктів"

Прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Фату Бенсуда опублікувала свою щорічну доповідь за результатами попереднього розслідування подій в Україні періоду Революції Гідності, окупації Криму Росією та початку вторгнення російських військ на Донбас. Як уточнює "Укрінформ", доповідь містить результати розслідування за період від 1 жовтня 2016-го року до 30 листопада 2017-го року.

"27 лютого 2014-го року озброєні особи у військовій формі без розпізнавальних знаків захопили урядові будівлі в Сімферополі, включаючи будівлю парламенту Криму. Російська Федерація пізніше визнала той факт, що у встановленні контролю над Кримським півостровом брав участь її військовий персонал", – описується в документі період, що має стосунок до анексії Криму.

В доповіді підкреслюється, що "тією мірою, якою в Криму та Севастополі буде фактично зберігатися стан окупації", на ці території поширюватиметься і "право міжнародних збройних конфліктів".

У висновку щодо кваліфікації подій на сході України, які Москва намагається представити внутрішнім конфліктом, відзначається: "Канцелярія прокурора також навела додаткові відомості, які вказують на факт існування прямого військового протистояння між ЗС РФ і ЗСУ, з чого випливає, що найпізніше від 14 липня 2014-го року, паралельно з неміжнародним конфліктом, на сході України мав місце міжнародний збройний конфлікт".

З "передбачуваних злочинів" на окупованому півострові в доповіді є згадування зникнень і вбивств, жорстокого поводження, примусового призову жителів Криму на службу до ЗС РФ, порушення права на справедливе і нормальне судочинство, переміщення частини цивільного населення Росії на півострів та частини населення Криму за межі його території, захоплення майна, утиску кримських татар.

Своєю чергою, на сході України частина злочинів вже доведена: "зафіксовано понад 1,2 тис. випадків можливого скоєння злочинів після 20 лютого 2014 року", серед них – вбивства, руйнування цивільних об'єктів, утримання під вартою, тортури або жорстоке поводження, сексуальні й гендерні злочини, зникнення.

Як відомо, попереднє розслідування у справі "Ситуація в Україні" у зв'язку із "подіями на Майдані Незалежності" Канцелярія прокурора почала 25 квітня 2014 року. Після попереднього аналізу було зазначено, що "злочини, імовірно скоєні в період від 21 листопада 2013-го року до 22 лютого 2014 року, не є злочинами проти людяності". У новій доповіді мовиться, що попередній висновок поки залишається незмінним, але Канцелярія прокурора проводить аналіз додаткової інформації подій на Майдані, отриманої нею в 2017 році.

Дивіться також фотогалерею:

Грузія згадує жертв російської агресії 2008 року – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
МН17: Рада продовжила угоду з Нідерландами про розслідування авіакатастрофи
Наступний матеріал
Посольство США відреагувало на затримання Саакашвілі
Loading...