ЄС та НАТО закликали Росію визнати відповідальність за збиття MH17

У Нідерландах тим часом анонсують: наступни кроком може стати спрямування справи до міжнародного суду

Європейський Союз повністю підтримує роботу Спільної слідчої групи, що розслідує трагедію малайзійського "Боїнга" рейсу MH17 у небі над Донбасом. Про таке заявила високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні на зустрічі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом у Брюсселі.

"Високий представник розпочала зустріч, висловлюючи повну підтримку Європейського Союзу роботі спільної слідчої групи у зв'язку зі збиттям літака рейсу MH17", − йдеться у повідомленні Служби зовнішніх дій.

Визнати свою відповідальність та забезпечити повноцінне сприяння у встановленні справедливості у збитті літака рейсу MH17 закликав Росію і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.

"Нідерланди та Австралія оголосили про те, що вони покладають відповідальність за збиття літака рейсу MH17 17 липня 2014 року. Я закликаю Росію визнати цю відповідальність та повністю співпрацювати, доклавши всіх зусиль для встановлення вини згідно із резолюцією Ради безпеки ООН 2166", – йдеться в заяві голови Північноатлантичного альянсу.

Нагадаємо, Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію у авіакатастрофі МН17. Про це йдеться у доповіді Ради Європи. У ній, серед іншого, вказується наступне:

"Уряд завжди говорив, що правда, що оточує катастрофу MH17, повинна вийти на поверхню і що справедливість має бути досягнута для жертв та їхніх близьких родичів. Нідерланди підтримують міжнародне співтовариство в цьому відношенні. Ґрунтуючись на висновках міжнародної слідчої групи, Нідерланди та Австралія в даний час переконані, що Росія несе відповідальність за розміщення установки "Бук", яка була використана для збиття MH17".

Нині голландський уряд готує наступні кроки для офіційного визнання відповідальності Росії. "Можливий наступний крок – це спрямування справи до міжнародного суду чи організації", - зазначається в доповіді.

Тим часом очільник МЗС країни Стеф Блок заявив: "Ми закликаємо Росію взяти на себе відповідальність і повною мірою співпрацювати з процесом встановлення істини та досягнення справедливості для жертв польоту MH17 та їхніх близьких родичів".

Довідково: 17 липня 2014-го бойовики відзвітували, що збили ракетою український військовий транспортний літак, коли ж з'ясувалося, що поцілили вони насправді в іноземний пасажирській лайнер – різко змінили риторику й стали відхрещуватися від скоєного. На борту літака, який слідував рейсом MH17, було 298 осіб – 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули. 

Дивіться також фотогалерею: 

Три роки, майже 300 життів: у Нідерландах відкрили меморіал жертвам катастрофи МН17 – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Києві обмежать вхід до двох центральних станцій метро
Наступний матеріал
Тимчасові ускладнення: у системи оформлення біометричних паспортів стався збій