Путін Макрон

"Зрозуміти агресора": політексперт пояснила, чого очікували від зустрічі з Путіним західні лідери

Гучних заяв чи кроків під час зустрічей західних лідерів з Путіним і не могло бути, мета перемовин була іншою

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" політичний експерт Олеся Яхно прокоментувала зустріч лідерів Франції та Німеччини з російським президентом Володимиром Путіном, а також розповіла про очікування західних партнерів від цих перемовин. 

"Зустріч Ангели Меркель з Путіним 18 травня і та зустріч, яка зараз відбулася – 23 травня з Еммануелем Макроном скоріше була запланована на післявиборчий період в Російській Федерації. Я думаю, вона планувалася завчасно, і була мотивована для лідерів Німеччини і Франції тим, щоб після виборів можна було зрозуміти позицію російського президента, тому що всі розуміли – до виборів в принципі не може бути принаймні на рівні публічної риторики якихось кроків, жодних змін. Адже насправді на всій цій пропагандистській темі і на темі зовнішніх ворогів, "Крим наш", пошуків ворогів по всьому світу будувалася, фактично, вся кампанія. Ніяких інших подій не було в Російській Федерації у публічній площині", - розповіла Яхно.

Також вона зазначила, що гучних заяв чи кроків під час зустрічей західних лідерів з Путіним і не могло бути, адже вони скоріше хотіли зрозуміти його позицію після виборів.

"Можливо, було сподівання і прагнення західних лідерів у тому, щоб подивитися, почути позицію російського президента і зрозуміти, наскільки він готовий чи не готовий до певних кроків, які можуть реально дати старт деокупації українських територій і сформулювати для себе певну логіку дій, виходячи з того, на що готовий чи не готовий в принципі йти російський президент. Тому ясно, що якихось гучних заяв, тим більше – якихось кроків, які стосувалися б України, не могло бути", - пояснила експерт.

Вона додала: "Позиції Росії і з іншого боку України і Заходу – надто протилежні. Але просто зрозуміти позицію – я думаю, що в цьому і був сенс західних лідерів. І, можливо, переконати Путіна, що та політика, яку він проводить – безперспективна".

Детальніше - дивіться у відео: 

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": чи варто Києву непокоїтися про наслідки зустрічі Путін-Макрон
Наступний матеріал
"Турнір чемпіонів" на Хрещатику: як зірки європейського футболу в майстерності змагалися