Ковідна загроза: як пандемія вплине на світ у 2022 році – політтехнолог

Лікарня 5 канал / Час. Підсумки тижня
Важливо встигати реагувати на нові загрози, спричинені мутаціями вірусу, наголошує Денис Богуш

Коли розпочалося розповсюдження коронавірусу в кінці 2019 і на поч. 2020 р., багато хто подумав, що це сезонний вірус, який за кілька місяців мине самостійно. Але світ виявився неготовим до ускладнень, і навіть у 2022 році людство ще не зможе побороти хворобу – на цьому у своєму блозі на сайті "Української правди" наголосив політтехнолог, експерт у сфері стратегічних комунікацій Денис Богуш. Він спрогнозував, до чого слід готуватися країнам, щоб протистояти новим мутаціям коронавірусу в майбутньому.

Скриня Пандори

Раніше Денис Богуш висловлював припущення, що вірус міг бути розповсюджений спецслужбами РФ. 

"Можливим початком розповсюдження вірусу COVID-2019 у якості бактеріологічної зброї обраний Китай і подія – Всесвітні військові ігри (7th CISM Military World Games) у жовтні 2019 року в місті Ухань. На цих іграх були присутні команди різних країн світу, зокрема і тих, хто має бактеріологічну зброю подібного типу COVID-2019 (США, РФ, Китай)", – повідомляв він, зазначивши з посиланням на офіційні дані китайської сторони, що цього штаму вірусу в Китаї не було і навіть на ринок в Ухань він був занесений людиною, а не кажанами.

"У РФ існує декілька центрів, які розробляють загрозливі для життя людей та планети віруси, бактерії та гриби в якості біологічної та бактеріологічної зброї. Наприклад, у наукограді Кольцово (біля Новосибірська) є державний науковий центр вірусології "Вектор", в якому є одна з найбільших у світі колекцій загрозливих вірусів, зокрема вірусу оспи, вірусу лихорадки ебола, тощо. У колекції, є зразки біля 10 видів так званих коронавірусів. За оперативною інформацією, у РФ існує ряд вакцин проти більшості вірусів колекції, в тому числі існують розробки вакцин і проти деяких штамів коронавірусів", – зазначав пан Богуш.

Також він додав, що в РФ розроблені сотні сценаріїв запуску бактеріологічної та біологічної зброї в різних країнах, методів посилення зараження та спеціального супроводу інформаційно-психологічних операцій у зоні проведення заходів.

"Напевно до того, як починали таку бактеріологічну військову операцію, у РФ була розроблена вакцина і була виготовлена необхідна кількість для військових збройних сил РФ у ситуації епідемії на території РФ", – писав Денис Богуш іще до того, як РФ оголосила про розробку вакцини "Спутник V".

Цю версію було розглянуто у фільмі-розслідуванні "COVID–19 – біологічна зброя Росії?", який був показаний на "5 каналі".

У фільмі-розслідуванні на експертному рівні була досліджена можливість РФ запуску вірусу, а потім впливу на світові спільноти і спроби контролю розповсюдження його по світу.

"Надії РФ і Володимира Путіна з відбілювання репутації на міжнародній арені та формування іміджу "спасителя світу" і миротворця зламалися об світову науку та недовіру до Путіна особисто і до Росії в цілому. Якщо президент США Байден називає Володимира Путіна вбивцею, то інші керівники країн та люди це чують", – наголосив Денис Богуш.

Вийшов із-під контролю

Напевно, ті хто запускав цей вірус "у поле", продумали сценарії зараження, але не прорахували варіант можливих модифікацій вірусу та принципово різних мутацій, припускає експерт. З'явилися безліч мутацій вірусу, де посилюються загрозливі властивості: підвищується заразність, більш тяжке протікання хвороби і смертність.

Є декілька значимих мутацій вірусу, нагадує експерт:

  • Південноафриканський штам швидко розповсюджується і погано нейтралізується вакцинами, більш заразний та може вражати людей, які перехворіли на COVID-19. Іноді не визначається специфічними тестами. Тобто високий ризик повторного інфікування.
  • Британський штам швидко розповсюджується, має високу трансмісивність, тобто проникнення у кров, та заразність, викликає більш важке протікання хвороби, ніж "початковий варіант". Має високу летальність.
  • Бразильський штам швидше розповсюджується, заразний та тяжче протікає хвороба.
  • Французький штам – найсвіжіший варіант. Швидко розповсюджується, заразний, не виявляється за допомогою ПЛР-тестів, менше чутливий до вакцин.

Хто скористається пандемією?

Уряди різних країн вдаються до протиепідемічних заходів, розробляють вакцини – і водночас користуються можливостями, як взяти людей під повний контроль, наголошує фахівець.

"Кожна країна придумує масу методів від тотального контролю пересування, трати коштів, вимірювання біопоказників. Це і допомагає в боротьбі з пандемією, але і у вирішенні багатьох питань, вигідних владам країн, особливо авторитарним", – застерігає Денис Богуш.

Вакцинація та ізоляція – єдині кроки, які ефективно протистоять новій загрозі, вважає він. Крім того, багато країн додали сюди контроль пересування своїх громадян, контроль захворюваності і подекуди навіть обмеження прав і свобод і контроль фінансових потоків, повідомляє політтехнолог.

При цьому за півтора року було розроблено близько 20 вакцин проти COVID-19 – у США, Китаї, Великій Британії, Індії та Росії.

Що робити?

Перша аналітику про розповсюдження цього коронавірусу з'явилася в березні 2020 року.

"Зараз усе залишилось актуальним, а тепер потрібно спрогнозувати – що буде відбуватися з цим у 2022 році і далі", – наголошує експерт.

"На сьогодні це новий рівень глобальних загроз, які треба долати скоординованими діями всіх країн світу", – каже він і зазначає, що і у 2022 р. людство цей вірус не переможе.

"Поки що клітинний імунітет здатний протидіяти новим штамам COVID-19 – британському, бразильському і південноафриканському, але може бути і така мутація, яка буде настільки сильна, що без вакцини людство не виживе. Тобто потрібно буде регулярно вживати вакцину (актуальну до мутуючого вірусу) і таким чином захищатись. А хто не буде мати такої можливості – будуть незахищеними з відповідними наслідками", – припускає він.

На думку Дениса Богуша, у найгіршому варіанті розповсюдження вірусу треба готуватись до того, що:

  • Жодна країна, яка має туристичні потоки, не буде убезпечена від нових штамів вірусу, які не визначаються тестами, нечутливі до існуючих, мають тяжкі наслідки для здоров'я та швидко розповсюджуються.
  • Без паспорту вакцинації скоро не буде можлива жодна подорож, як зовнішніми так і внутрішніми маршрутами. Туристичний паспорт здоров'я "цифровий зелений сертифікат" і паспорт вакцинації "COVID-паспорт" буде у всіх, хто хоче пересуватись країнами.
  • Динамічний контроль стану здоров'я. Тепловізори (вимірювання температури) на всіх проходах місць масового скупчення людей, чіпи які показують стан здоров'я, тотальний контроль пересування громадян різних країн із контролем біологічних показників та фінансових потоків. Влада кожної країни буде намагатись це запровадити з легальним обмеженням прав і свобод.
  • Армії цивілізованих країн світу посилюють антибактеріологічні війська. Розробляють можливості диверсій із розповсюдження нових штамів вірусів в робітників критичної інфраструктури. Системи захисту від бактеріологічної загрози – новий тренд інноваційних розробок майбутнього.

"Зараз необхідно якомога швидше зупинити циркуляцію вірусу за допомогою вакцинації (при чому тотальної), ізоляції регіонів із новими варіантами вірусів та карантинних і протиепідемічних заходів. Чим більше вірус буде циркулювати в популяції і чим більше інфікованих, тим ефективніше він буде мутувати в агресивний бік і буде потреба в розробці нових і нових вакцин", – зазначає Денис Богуш.

Він наголошує: "Швидка вакцинація – один із виходів захисту власних народів. Вакцини скоро потрібно буде швидко змінювати. Чи готова до цього Україна? Точно ні. Наша влада навіть не розуміє масштаби проблеми і логіки і можливості реагування".

Як повідомляв 5.ua, за даними МОЗ, за час пандемії в Україні від коронавірусу померли 40 тисяч людей.

Попередній матеріал
"Золота кнопка" YouTube не за горами: "5 канал" встановив новий рекорд
Наступний матеріал
Таємниці королівського кохання завдовжки понад 70 років: як світ прощався з принцом Філіпом
Loading...