Медик
Медик 5 канал

Порошенко представив у Черкасах комплексний антиковідний план – про що говорили лікарі

Читайте по-русски
Медики скаржаться, що працюють понаднормово і без вихідних, однак обіцяних урядом компенсацій і доплат не отримують

Черкащина наближається до "червоної" зони. В області стрімко збільшується кількість хворих, за день коронавірус виявляють у майже 1000 людей. Медзаклади вже наполовину заповнені, а лікарі часто працюють без вихідних.

В інфекційному відділенні Черкаської райлікарні заповнені майже всі 90 ліжок. Пенсіонерка Ганна Яценко через коронавірус тиждень була на кисневому концентраторі.

"Не віримо, що це вже все відходить. Що це вже дай Бог додому скоро прийдемо. Ви знаєте, мені вже 70 років скоро буде, я настільки вдячна персоналу, вони як ті зайчики бігають", – каже пацієнтка Черкаської районної лікарні Ганна Яценко.

Медики тут працюють майже без перепочинку – тяжкі ковідні хворі потребують постійної уваги.

"Дуже важко працювати, дуже жарко в цих костюмах. Працюємо й по 4 години на день і по 8 у цих костюмах. Потім переодягаємося. Людей дуже багато. Догляду дуже потребують", – розповідає медсестра Валентина Джулай.

У ковідному шпиталі нині зайняті пів сотні ліжок. Його реорганізували із пологового. Багато медиків залишилися працювати тут. Олена Лихвар була акушеркою – тепер інфекціоністка.

"Мені було важко, бо в мене були радісні мами та дітки, а тут тяжкі хворі, які іноді й помирають. Ми звикли працювати по 24 години на добу, тому для мене не так це важко, а морально дивитись на страждання інших людей, на муки – це важко, коли ти не можеш нічим допомогти", – відмічає лікарка-інфекціоністка Олена Лихвар.

На стаціонарному лікуванні в області перебуває 1500 пацієнтів із коронавірусом. На амбулаторному лікуванні під наглядом сімейних лікарів – понад 11 тисяч пацієнтів. Ковідних хворих приймають у 23 медзакладах області. Інфікованих коронавірусом більшає, а медиків бракує, скаржаться лікарі.

"Питання полягає в тому, що для укомплектування бригад, які будуть надавати допомогу пацієнтам, ми не можемо залучити медичних працівників, волонтерів, нашими внутрішніми розпорядженнями, наказами і так далі. Для цього необхідні відповідні дії центральної влади, які б дозволили використовувати нам наш ресурс, а так ліжка розгорнуті, а з насиченням персоналом є проблеми", – акцентує увагу директор департаменту охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради Всеволод Кульчиковський.

Надбавки в обіцяні урядом 300% від заробітної плати ніхто не отримав. Медики, які працювали з ковідними хворими, мали лише часткові компенсації. Але до цієї категорії не зараховані сімейні лікарі, скаржаться канівські медики. Хоча вони працюють без вихідних і понаднормово через велику кількість хворих із симптомами COVID-19.

"У постанові про доплати 300% немає однієї із найбільш важливих лікарських професій –  ні сімейного лікаря, ні терапевта, ні педіатра. Всі ми розуміємо, що все починається із сімейного лікаря. Ми повинні лікувати всі хвороби, всі з ковідом повинні звернутися до сімейного лікаря. Тільки ця професія достойно не оцінена. Зі статистики нашого закладу, а Канів був у червоній зоні, 20% заражених на ковід мали пневмонію і тільки 5,2% перебували в інфекційних лікарнях. Тобто це все ж таки заслуга сімейних лікарів", – наголошує директорка КНП "Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги" Канівської районної ради Наталія Горьова.

Вона додає: "Оклад лікаря без категорії – 8100, вища категорія – 10 800".

Директорка Канівської лікарні гірко іронізує: "Вдячність" від міської влади я отримала. Мене як керівника і моїх лікарів, замість того, щоб сказати "я розумію що фінансів немає, але хоча б "дякую", звинуватили у червоній зоні. Що, виявляється ми були винуваті, що ми опинилися в червоній зоні. І це сказали більшість депутатів, які прийшли до міської влади, які не мають ніякої медичної освіти. Вони мені давали поради, як треба було поступати в той період. Але щоб хтось прийшов допоміг – такого не було", – говорить Горьова. 

Лікарі також говорять, що відсутність достатньої кількості вакцин підриває довіру до самого процесу імунізації.

"Хочу попросити вас звернути увагу і якось законодавчо врегулювати питання вакцинації. Ми почали вакцинувати. І вакцина закінчилася. Люди тепер питають про вакцину: чи буде AstraZeneca на другу дозу. А ми не знаємо, що їм відповідати, і це також підриває довіру до медиків. Ми згодні працювати і у суботу, і у неділю, проводити вакцинацію", – говорить директорка Канівського центру. 

Щоб захистити лікарів, в опозиції розробили Комплексний антиковідний план. Його презентували в Черкасах медикам з усієї області. Це вимога до Кабміну – забезпечити лікарів усім необхідним для порятунку хворих, провести масову вакцинацію та налагодити виробництво вакцини на території України. А українцям, які захворіли на коронавірус, списувати витрачену суму на лікування з податків.

"Ми твердо вимагаємо, щоби зараз було виплачено все до копійки, і 300% надбавки, і страхування лікарів на випадок захворювання на коронавірус, Кабмін має щотижня звітувати що він зробив, ще раз наголошую: застрахувати не лише життя, а і здоров'я", – наголосив п'ятий президент України, лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко.

Опозиція вимагає збільшити видатки бюджету на вакцини щонайменше на 5 мільярдів гривень, для цього скликати позачергове засідання Верховної Ради. Медики ж просять допомоги не тільки у держави, а й у пересічних українців – закликають дотримуватися карантинних заходів, аби недуга не розповсюджувалася ще більше.

Марина Іваненко, Вадим Петренко, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
Що таке ПОМ-2 та як російські найманці мінують українську землю – "Невигадані історії"
Наступний матеріал
Електросамокати і велосипеди замість машин: як кияни пересідають на альтернативний транспорт
Loading...

Харківщина отримала понад 1100 доз вакцини Pfizer

В Україні розпочалася імунізація вакциною Pfizer: вже зроблені перші щеплення

Російські окупанти змінили правила в'їзду на територію Криму

Ляшко розповів, коли всі охочі зможуть отримати щеплення від COVID-19

COVID в Україні: 10 282 нових випадки, в антилідерах Харківщина

У аеропорту "Бориспіль" прикордонники і правоохоронці отримали щеплення від COVID-19