Людмила Мухарська, лікарка-епідеміологиня
Людмила Мухарська, лікарка-епідеміологиня 5 канал

Те, що ми бачимо в Україні, аж ніяк не локдаун – лікарка-епідеміологиня

Читайте по-русски
В Україні проводять певні "обмежувальні заходи", вважає Людмила Мухарська

Аби адекватно реагувати на епідемію, в Україні треба проводити тестування певних прошарків населення в різних регіонах, і тільки після аналізу його результатів ухвалювати рішення про обмежувальні заходи. Про це в ефірі ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказала лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська.

Фахівець прокоментувала дані щодо статистики смертності від коронавірусу в Україні і зазначила, що вона далеко не повна.

"Багато людей не входить в статистику. І це стосується не тільки смертності, це стосується захворюваності в тому числі. Взагалі тестування має декілька складових і проводиться з різною метою. Те, що відбувається в Україні – це тестування з метою встановлення або спростування діагнозу", – сказала епідеміологиня.

"Існує ще тестування з метою моніторингу і на підставі результатів моніторингового тестування мають проводитися всі необхідні протиепідемічні заходи. Це означає – потрібно тестувати контактних людей, потрібно тестувати певні категорії людей. Наприклад – вчителів, лікарів, людей похилого віку, ще певні прошарки населення. Це треба робити в різних регіонах і потім робити аналіз на підставі цих даних і приймати конкретні рішення щодо введення протиепідемічних заходів", – пояснила Мухарська.

"Я не бачила такого аналізу в Україні. Тому я б сказала, що в нас протиепідемічні заходи дещо хаотичні. То ми вводимо одного виду карантин, потім іншого. До речі, те, що в нас зараз називається "локдаун" – не визначено в жодному законодавчому акті в Україні. Тому мабуть ми локдауном називаємо зовсім не локдаун. У нас у законодавстві є таке поняття як "обмежувальні заходи". В принципі, в Україні відбуваються певні обмежувальні заходи, але аж ніяк не локдаун", – наголосила вона.

"Тільки коли ми побачимо цей моніторинг, скринінг, як він називається – на підставі тестування і будемо проводити аналіз, тільки після цього ми побачимо конкретну і реальну картину того, що відбувається в Україні", – додала лікарка.

Дивіться повний запис програми "Країна":

Нагадаємо, 25 січня Україна після локдауну повернулася до адаптивного карантину.

Попередній матеріал
Портнов – ворог України і його тут не буде, хоче він цього чи ні – генерал-майор СБУ
Наступний матеріал
"В Україні недотестовують і недовстановлюють діагноз": лікар про реальну статистику летальних випадків від коронавірусу
Loading...