"Газпром"
"Газпром" talks.su

"Газпром" подав апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу

  Російський газовий монополіст вимагає скасувати ухвалу про виплату українському "Нафтогазу" $2,6 млрд

  У п'ятницю, 30 березня, російський монополіст "Газпром" подав апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту блакитного палива через Україну. Відповідний позов скерували до Апеляційного суду округу Свеа, що у Швеції, передає "5 канал".

  Як з'ясувалося, російський монополіст вимагає скасувати ухвалу про виплату українській компанії 2,6 мільярдів доларів за підсумками двох позовів. Відповідне рішення Стокгольмський суд виніс 28 лютого.

  Представники російської компанії одразу ж заявили, що не згодні із рішенням суду, бо вважають, що рішення ухвалили з процесуальними порушеннями. Потому заявили, що ініціюватимуть розрив усіх контрактів з "Нафтогазом". Щодо цього нині між "Нафтогазом" і "Газпромом" тривають переговори.

  За підсумками першого раунду, російський монополіст закликав внести зміни до контрактів із "Нафтогазом", проте Київ вважає, що вони суперечать рішенню Стокгольмського арбітражу. Компромісу сторони не досягли. Наступні переговори відбудуться у квітні.

  Як інформував 5.UA, "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту. Російський монополіст зобов'язаний виплатити "Нафтогазу" понад $4,6 млрд. Водночас Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу. "Газпром" після програшу в Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

  Згодом стало відомо, що "Газпром" відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо постачання і транзиту газу через Україну, а також відмовляється сплатити $2,6 млрд на користь України.

  Попередній матеріал
  У відділку "поліції "ДНР" у Макіївці 18-річного хлопця забили до смерті – Казанський
  Наступний матеріал
  Росія висилає 13 українських дипломатів – реакція МЗС
  Loading...