Андрій Коболєв
Андрій Коболєв 5 канал

Коболєв розповів, коли буде зведено остаточне сальдо розрахунків з "Газпромом"

Нині неможливо підрахувати сальдо, оскільки немає рішення щодо другого – транзитного трибуналу. Там Україна вимагає 16 млрд доларів від російського газового монополіста

Остаточне сальдо розрахунків із "Газпромом" буде визначено після закінчення арбітражу щодо транзиту газу в лютому 2018 року. Про це в ефірі програми "Час. Підсумки дня" на "5 каналі" заявив голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв. 

"Нюансом відносин між "Газпромом" і "Нафтогазом" є те, що за газ 2014 року ми розрахувалися частково. Тобто, є заборгованість "Нафтогазу" перед "Газпромом", зафіксована станом на кінець 2014 року. Ця заборгованість більша, ніж сума компенсацій, яку "Газпром" повинен нам повернути, зважаючи на перегляд ціни. Відповідно, є позитивна різниця на користь "Газпрому". Тепер зарано говорити, скільки вона становить. Ми чекаємо на транзитний трибунал. Він має закінчитися в лютому (2018 року – ред.). На кінець лютого ми знатимемо повну цифру", – пояснив Коболєв.

І продовжив: "Нагадаємо, що в тому трибуналі (у транзитному трибуналі – ред.) – ми нападаємо. В цьому трибуналі ми захищаємося від вимог на багато мільярдів доларів. Повний розрахунок – це 75 млрд дол. У трибуналі транзитному ми атакуємо, ми вимагаємо 16 млрд доларів, "Газпром" нічого не вимагає. Тільки після транзитного трибуналу можна говорити, яке буде остаточне сальдо розрахунків".

Як інформував 5.UA, 22 грудня "Нафтогаз" виграв Стокгольмський арбітраж проти "Газпрому". Арбітражний суд повністю відхилив вимоги "Газпрому" за положенням "бери або плати" на суму 56 млрд дол.

Попередній матеріал
"Час. Підсумки дня": інтерв'ю з послом Азербайджану в Україні
Наступний матеріал
Оперплан "Грім": що відомо про перестрілку в середмісті Одеси
Loading...