Андрій Коболєв
Андрій Коболєв 5 канал

Коболєв: Україна отримує газ за "контрактом Тимошенко", однак він "облагороджений"

Контракт на поставки газу 2009 року досі діє, але його наблизили до європейського взірця

Газовий контракт, підписаний 2009 року тодішнім прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко діє і нині, однак документ "облагороджений". Про це в ефірі програми "Час. Підсумки дня" на "5 каналі" заявив голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Він діє, він був кардинально змінений, і був максимально наближений до європейського контракту. На жаль, певні моменти цього контракту заважали нам досягнути ще більшого зменшення ціни на газ. Тобто, якщо говорити про можливі варіанти ціноутворення, то була ціна за контрактом Юлії Володимирівни Тимошенко. Її, в принципі, важко назвати якимось епітетом – вона найвища з усіх, що я знаю. Потім був варіант ціни – так званий "хаб+": європейський ринок плюс транспортування до України. Це та ціна, яку зараз сплачує Україна", – пояснив Коболєв. 

Він також розповів, що були варіанти й меншої ціни на газ для України.

"Ще менший варіант ціни – це просто "хаб", тобто ціна європейського ринку. І найкращий варіант ціни, який міг би бути теоретично отриманий – це "хаб–". Це те, що ми хотіли отримати в ідеальному сценарії. За нашим рішенням (Стокгольмського арбітражу – ред.), ми отримали "хаб", тобто друге найкраще рішення, яке могли", – розповів голова НАК "Нафтогаз". 

Як інформував 5.UA, 22 грудня "Нафтогаз" виграв Стокгольмський арбітраж проти "Газпрому". Арбітражний суд повністю відхилив вимоги "Газпрому" за положенням "бери або плати" на суму 56 млрд дол.

Попередній матеріал
Що відповість Москва на рішення Стокгольмського арбітражу: ексклюзивне інтерв'ю з Коболєвим – "Час. Підсумки дня"
Наступний матеріал
"Заради хлопців, яких не повернути": захисникам Кримського вкрай кортить позбутись окупантів
Loading...