telegraf.com.ua

"Ні" кабальному контракту: "Нафтогаз" виграв Стокгольмський арбітраж проти "Газпрому"

  Ціна газу, отриманого Нафтогазом у другому кварталі 2014 року була знижена на 27%

  Стокгольмський арбітраж став на бік НАК "Нафтогаз України" у позові проти російського "Газпрому" за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями. Про це повідомляє прес-служба української компанії на сторінці у Facebook.

  "Арбітражний суд повністю відхилив вимоги "Газпрому" за положенням "бери або плати" на суму 56 млрд дол. за 2009-2017 роки. "Нафтогаз" домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 раз у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу. Ціна газу, отриманого Нафтогазом у 2 кв. 2014 р., знижена на 27% з 485 дол./тис. куб. м до 352 дол./тис. куб. м", – мовиться у повідомленні.

  Зазначається, що завдяки перегляду контрактної ціни "Нафтогаз" зекономив 1,8 млрд дол. на газі, що був придбаний у Росії в 2014-2015 роках.

  "Арбітражний суд визнав недійсними кабальні положення контракту, привівши його до ринкових європейських стандартів. "Нафтогаз" оцінює загальний позитивний ефект рішень арбітражу у понад 75 млрд дол. за весь термін дії контракту на поставку газу", – наголосили у прес-службі.

  Крім того, українська компанія вимагає до 16 млрд дол. в арбітражі за транзитним контрактом, рішення очікується 28 лютого 2018 року.

  Попередній матеріал
  Смерть нареченого на весіллі: Департамент охорони здоров'я звільнив чотирьох медиків
  Наступний матеріал
  Двоє науковців намагалися вивезти з Чорнобильської зони збагачений уран у сумці
  Loading...