Вихід Росії з Угоди щодо Міжнародного кримінального суду – це політичний жест, який не має для неї жодних юридичних наслідків. Про це заявив правозахисник Симон Папуашвілі на прес-конференції в Києві. Про це повідомляє "Укрінформ".
"Це був політичний жест з боку Російської Федерації, як реакція на звіт офісу прокурора Міжнародного кримінального суду. Така дія має на меті запустити кампанію проти суду", – пояснив Папуашвілі.
Він також заявив, що Росія підписала, але не ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду. Отже, це не завадить проведенню розслідування в Міжнародному кримінальному суді.
"Згідно з Віденською Конвенцією, підписана угода – це підписана угода. Є такі гравці як США, Росія і Китай, які не є учасниками цього суду, але вони все одно не можуть завадити проводити розслідування і застосовувати покарання, у разі, якщо людина скоїла злочин на території країни, яка ратифікувала Римський статут", – повідомив юрист.
Відтак, стверджує юрист, будь-який громадянин Росії, який скоїв злочин на території анексованого Криму, може бути засуджений у Міжнародному кримінальному суді.
Нагадаємо, 16 листопада Росія терміново вийшла із договору про Гаазький трибунал після доповіді по Криму.
Як повідомляв 5.ua, 15 листопада місія України в ООН на сторінці у Twitter повідомила, що ГА ООН схвалила резолюцію про права людини в Криму. 73 за, 23 проти. Росія називається державою-окупантом, не визнається анексія.