tsn.ua

Правозахисники передали Гаазькому трибуналу звіт із доказами злочинів проти людяності у Криму

Напередодні Росія терміново вийшла із договору про Гаазький трибунал

Правозахисники до Міжнародного кримінального суду в Гаазі звіт із доказами злочинів проти людяності в тимчасово окупованому Криму. Про це повідомляє "5 канал".

Як зазначається, звіт містить інформацію про вбивства, насильницькі зникнення, незаконне утримання під вартою та катування людей на півострові за понад два роки окупації. Над звітом близько 2 років працювали громадські організації та правозахисники, які опікуються темою Криму.

Докази вчинення злочинів базуються, зокрема, на розповідях свідків та жертв та журналістських матеріалах. Їхня мета – спонукати Міжнародного прокурора провести розслідування та притягнути винних до відповідальності.

"Якщо поглянути на звіт, ви побачите низку дуже серйозних злочинів, які були скоєні за два роки в Криму. Серед них – 7 убивств, 15 насильницьких випадків, 90 випадків незаконного утримання під вартою та 39 випадків катування або інших форм негуманного ставлення. Також серед них дуже багато випадків заволодіння державною і приватною власністю та примусове переміщення майже 60 тисяч цивільних осіб, серед яких більшість – кримські татари", – зазначає директор організації "Міжнародне партнерство за права людини" Бріджит Дюфур.

Дивіться також: "Треба думати, як переходити в наступ": Чубаров прокоментував резолюцію ГА ООН щодо Криму

"Ми передали тисячі сторінок доказів злочинів офісу прокурора, і ці дані мають на меті поділитися інформацією з офісом прокурора, яка дасть їм можливість зробити висновок про те, що злочини справді були, і розпочати власне розслідування. Наразі інформація, яку ми передали, перебуває в департаменті попереднього розгляду", – повідомив юрист Сімон Папуашвілі.

Нагадаємо, 16 листопада Росія терміново вийшла із договору про Гаазький трибунал після доповіді по Криму.

Як повідомляв 5.ua, 15 листопада місія України в ООН на сторінці у Twitter повідомила, що ГА ООН схвалила резолюцію про права людини в Криму. 73 за, 23 проти. Росія називається державою-окупантом, не визнається анексія.

Попередній матеріал
Рекорд у Раді: Депутат проголосував одразу за п'ятьох відсутніх колег
Наступний матеріал
Імунолог про вакцинацію: часто страхітливі міфи народжені самими ж лікарями
Теги:
Loading...

"Треба думати, як переходити в наступ": Чубаров прокоментував резолюцію ГА ООН щодо Криму

Порошенко: Підтримка резолюції ООН щодо Криму, незважаючи на протидію РФ – перемога української дипломатії

Росія терміново вийшла із договору про Гаазький трибунал після доповіді по Криму

Місія України в ООН: Генасамблея ухвалила резолюцію щодо Криму - РФ вперше названо державою-окупантом