скріншот

Імунолог про вакцинацію: часто страхітливі міфи народжені самими ж лікарями

Федір Лапій назвав найкращий час для щеплень

Головний дитячий імунолог Києва, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, кандидат медичних наук Федір Лапій у інтерв'ю 5.ua розвінчав міфи про вакцинацію.  

"Вакцинація – це дійсно те, що довело свою ефективність у профілактиці грипу. Людину рятують від грипу також чисті руки, ізоляція пацієнта, самоізоляція, відстані, щоб не підхопити збудник", – наголосив Лапій.

"Основна проблема, що часто це міфи, народжені самими ж лікарями. Це проблеми освіти та верифікації інформації. Це проблема прищеплення критичного мислення. Лікарі часом підхоплюють певні чутки і самі їх домислюють, доопрацьовують. Коли мої колеги звинувачують ЗМІ у тому, що вони заважають нам працювати, я кажу: після сюжету до кого приходить пацієнт зі своєю проблемою до журналіста чи до вас? До вас. Якщо він вам не довіряє, до чого тут ЗМІ? А взагалі лікарів не вчать спілкуватись з пацієнтами", – сказав він.

Читайте також: Імунолог - чому не діють ліки проти грипу та ГРВІ 

Крім того, Лапій додав, що ідеальний момент для щеплень – це вересень-жовтень.

"Зазвичай до нас вірус грипу приходить у грудні-лютому, а інколи в березні й інтенсивно циркулює до кінця квітня – початку травня. Тобто коли саме він буде, натомість наперед сказати складно. Ми можемо сказати приблизно за два-три тижні потому як починають хворіти", – наголосив Лапій.

"Вакцина від грипу потребує формування імунітету. Як правило імунітет формується за два тижні. Якщо у вас до моменту зустрічі із грипом три тижні, то це краще ніж два. Якщо чотири тижні, то краще ніж три. Коли ця зустріч відбудеться, я не знаю. Для найвищого рівня захисту від грипу необхідно близько 1,5 місяці", - сказав він.

Також імунолог наголосив, що за роки незалежності не було жодного летального випадку внаслідок вакцинації. 

Попередній матеріал
Правозахисники передали Гаазькому трибуналу звіт із доказами злочинів проти людяності у Криму
Наступний матеріал
ГПУ виявила перші розбіжності між е-деклараціями та майном чиновників
Теги:
Loading...

У США імунологи винайшли новий метод боротьби з раком

Імунологи б’ють на сполох: в Україні закінчується вакцина для дітей

Імунолог: У США проти грипу вакцинують 60% населення, в Україні – 0,4 %

Голова МОЗ зробила щеплення від грипу у столичній поліклініці