vk.com

У США імунологи винайшли новий метод боротьби з раком

  Учені створили генно-модифіковані T-лімфоцити

  Імунологи під керівництвом доктора Філіпа Грінберга з Центру дослідження раку імені Фреда Хатчінсона за допомогою методів генної інженерії змогли вдосконалити T-лімфоцити – клітини імунної системи, щоб ті змогли знищувати стійкі до ліків ракові пухлини. Результати дослідження Грінберг представив на щорічній конференції Американської асоціації лікування раку. Прес-реліз опублікований на EurekAlert.

  Т-лімфоцити – це білі кров'яні клітини, які є одним з основних компонентів імунітету тварин. Вони забезпечують розпізнавання і знищення всіх об'єктів, що несуть чужорідні антигени – молекули, які є частиною мікробів або вірусів. Один із різновидів T-лімфоцитів – T-кілери, які знищують пошкоджені клітини власного організму, включно з пухлинними.

  У багатьох випадках T-лімфоцити виявляються нездатними розпізнати ракові клітини, оскільки останні починають виробляти білки, які називають імунними контрольними точками, які заважають T-кілеру розпізнати антиген. Тому імунологи намагаються знайти інші типи антигенів, доступніші для T-лімфоцитів. Такі антигени могли б у достатку зустрічатися на мембранах злоякісних клітин і бути відсутніми в нормальних тканинах.

  За словами авторів нового дослідження, кандидатом на роль універсального індикатора ракової клітини є білок WT1, який синтезують злоякісні клітини при лейкемії та інших типах раку. Для розпізнавання WT1 вчені створили генно-модифіковані T-лімфоцити, здатні виробляти відповідні рецептори, які допомагають визначати антиген і зв'язуватися з ним.

  Випробування експериментальної клітинної терапії показали, що принаймні в одного з пацієнтів зі стійкою до лікування мезотеліомою спостерігалася пухлинна регресія. Досліди на мишах із раком підшлункової залози приводили до тимчасової загибелі ракових клітин, однак множинні ін'єкції дозволяли продовжити життя хворих тварин. У майбутньому вчені планують почати клінічні випробування на людях.

  Як повідомляв 5.ua, у Швейцарії створили нанорозмірних роботів, які лікуватимуть рак.

  Попередній матеріал
  Порошенко: Треба розпеченим залізом випалювати будь-які прояви сепаратизму у прифронтовому Запоріжжі
  Наступний матеріал
  Савченко можуть обміняти за "пакетним принципом" - Фейгін
  Теги:
  Loading...

  Вчені розробили імплантат, що "ловить" ракові клітини

  У США вчені заявили про нові ліки від раку

  Американські вчені з'ясували, чому слони рідко хворіють на рак