Верховна Рада
Верховна Рада "5 канал" / Леся Головата

291 – "за": депутати остаточно скасували депутатську недоторканність

Читайте по-русски
Раніше для того, щоб притягнути нардепа до кримінальної відповідальності, була потрібна згода парламенту, у разі ухвалення проєкту закону для цього необхідне лише рішення генерального прокурора

Законопроєкт про зняття депутатської недоторканності ухвалили в другому читанні народні обранці.

"За" висловився 291 народний обранець. Проти – 20. Про це повідомляє "5 канал".

Недоторканність парламентарії з себе зняли ще у вересні. Зокрема, внесли зміни до Конституції. Утім до інших законодавчих актів правки не внесли. Тепер зазначеним проєктом закону депутати вносять зміни до Кримінального кодексу.

Отже, якщо раніше для того, щоб притягнути нардепа до кримінальної відповідальності, була потрібна згода парламенту, то в разі остаточного ухвалення проєкту закону для цього буде необхідне лише рішення генерального прокурора. А от правку щодо надання таких ж повноважень для інших правоохоронних органів, зокрема поліції, СБУ, НАБУ, САП або ДБР – члени комітету не підтримали.

Нардеп від "Голосу" Олександра Устінова сказала: "Якщо вони раптом розслідують діло і виходять на народного депутата, а потім ідуть до генерального прокурора, ці докази, які були зібрані до моменту, коли вони вийшли на народного депутата, не можуть бути використані в суді. Це фактично заблокує роботу правоохоронних органів по народним депутатам. Ми не матимемо більше з вами не відео, не фотодоказів того, як депутати беруть хабарі, або як домовляються про якісь протиправні дії. Арештувати майно неможливо буде, так. Виписана правка, що якщо депутат не приходить у суд, арештувати його майно не можна".

Додамо, що перед ранковим засіданням на закриту нараду збиралися голови депутатських груп та фракцій. Говорили про законопроєкт щодо запровадження ринку сільськогосподарських земель. Вирішили, що документ парламент розглядатиме за повною процедурою, згідно з регламентом.

Спочатку профільний комітет розгляне усі правки. Після проєкт закону віддадуть на вивчення народних обранців, для цього у них буде десять днів. І тоді вже документ може з'явитися в порядку денному Верховної Ради.

Також на депутати вирішили цього тижня створити тимчасову слідчу комісію у зв'язку з акціями протесту, які від учора тривають біля парламенту. Представники "Слуги народу" наполягають, щоб комісія з'ясувала, чи були ці мітинги проплаченими. Натомість у "Батьківщині" заявляють: розслідувати варто факти побиття активістів.

Як повідомляв 5.UA, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков заявив, що депутатська недоторканність припинила своє існування. Разумков підкреслив, що після внесення відповідних змін до Конституції недоторканність українських парламентаріїв "перестала існувати як явище".

Попередній матеріал
Суд поновив на посаді українського консула в Гамбурзі, якого звільнили через антисемітизм
Наступний матеріал
Податки для ФОПів виростуть із 1 січня – скільки платитимуть різні групи підприємців
Loading...

"Депутатська недоторканність перестала існувати як явище" – Разумков

Плідний день у Раді: сьогодні депутати розглянули більш як 10 законопроєктів – про що саме

"Спортивна риболовля" чи "знакове рішення": які перспективи справи проти нардепа Дубневича

Без змін до Кримінального кодексу депутатська недоторканність скасована не буде – Холодницький

Комітет ВРУ підтримав зняття недоторканності з нардепа Дубневича та його арешт

Як нардепів притягуватимуть до відповідальності після зняття з них недоторканності – подробиці