Ярослав Дубневич
Ярослав Дубневич 5 канал

Перше зняття недоторканності у новій Раді: як нардепи голосували за арешт "галицького короля" Дубневича – сюжет

Читайте по-русски
Уперше до парламенту Ярослав Дубневич зайшов у 2012-му як самовисуванець

Перше зняття недоторканності у цьому скликанні. Верховна Рада дала дозвіл на затримання свого колеги Ярослава Дубневича. Він каже, що з двома книжками, милом і зубною щіткою вже готовий до арешту. Нардепа підозрюють в організації корупційної схеми і заволодінні коштами "Укрзалізниці". Підозру йому вже вручили. Дубневич вважає справу проти себе сфабрикованою. Порахував: подання на нього готують уже вп'яте. Усі вони заверталися. А ця спроба для прокурорів виявилася вдалою, щоправда з мінімальною перевагою "за". Як позбавляють депутатського імунітету, знає кореспондент "5 каналу" Анна Мірошниченко.

Уперше до парламенту Ярослав Дубневич зайшов у 2012-му як самовисуванець. Далі приєднався до "Удару", а згодом до "БПП" і вже у 2014-му став головою транспортного комітету. Разом із ним у парламенті працював і його рідний брат Богдан Дубневич.

Ярослав Дубневич
Ярослав Дубневич5 канал

А він був ворогом екологів і захисників тварин, які не оцінили його фотознімки з убитими тваринами.

Ярослав Дубневич
Ярослав Дубневич5 канал

У ЗМІ братів Дубневичів називають "галицькими королями". Обидва мають неабиякі статки. У деклараціях вони лише готівки на 30 мільйонів доларів на двох показали. Дубневичі володіють корпорацією з будівництва залізничних колій. І ось один із братів "попався". Ярослава Дубневича назвали організатором корупційної схеми. Його помічник керував державним заводом, який виробляв специфічні деталі – стрілочні переводи. А інший помічник керував держпідприємством "Укрзалізниці", яке ці деталі закуповувало. Ці підприємства мали проводити закупівлі напряму, проте вони залучили дві фірми-"прокладки", що призвело до завищення вартості. І так усі гуртом, порахували прокурори, наварили майже 100 мільйонів гривень. Усім причетним прокуратура роздала підозри. Лишився Дубневич.

"Це провадження розслідується вже три роки. І щодо 8 фігурантів розслідування у цій справі закінчено. Відповідно є достатньо доказів, щоб притягнути і Дубневича", – говорить генпрокурор Руслан Рябошапка.

Прокурор приніс аж три подання. Щоб не лише депутатську недоторканність зняти, а й заарештувати нардепа.

Народний депутат "За майбутнє" Ярослав Дубневич каже: "Голосуйте, як вам підказує совість".

Своєї вини Дубневич не визнає. Довго і на підвищених тонах намагався пояснити: до схем не причетний.

"Я стверджую, що не брав участі і не вчиняв того, у чому мене підозрюють", – говорить Дубневич з трибуни.

Переконує, справа політично вмотивована. Колеги по фракції додали: знають, за що їх переслідують.

Народний депутат від партії "За майбутнє" Віктор Бондар каже: "Кілька тижнів тому наша депутатська група відмовилася голосувати за судову реформу. Після того пішли терористичні речі з переслідуванням, щоб потім всіх нас зробити слухняними".

Підтримали Дубневича і його колишні однопартійці. Назвали це шоу. Пов'язали із замилюванням очей.

Артур Герасмов, співголова фракції "Європейська солідарність", говорить: "Чому це організовано, як шоу, як політичне шоу, щоб відволікти увагу від тотальних провалів, відступ військ, провали на датському напрямку, провали Сполучені штати Америки".

А "Слуги народу" на підтвердження прокурорських звинувачень до трибуни покликали "живого свідка".

"Я є свідком політичної корупції Ярослава Дубневича", – каже нардеп від "Слуги народу" Андрій Мотовиловець.

Каже, працював у Мінінфраструктури і знає, як голова транспортного комітету в обмін на ухвалення закону просив призначити свою людину у львівський аеропорт. На що Дубневич сказав, що це все неправда.

Зрештою, депутати погодились не лише зняти з Дубневича недоторканність, а й дозволили його затримати й заарештувати. Щоправда два останні пункти підтримали фактично одні "слуги". Правоохоронні органи після голосування вирішили підозрюваному кайданки в сесійній залі не вдягати.

"Мені вручили підозру і завтра буде призначений суд, і піду разом зі своїм адвокатом", – каже Дубневич.

Ось таке публічне скасування депутатської недоторканості може стати останнім. Цього дуже хочуть у генеральній прокуратурі і сподіваються, що з першого січня запрацює нарешті закон, який скасовує депутатську недоторканість.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
На семи вулицях Києва обмежили швидкість руху – причини
Наступний матеріал
Через законопроєкт №1210 люди втратять роботу і вийдуть на вулиці – експерт
Loading...