Комп'ютер
Комп'ютер Фото з відкритих джерел

Податки для ФОПів виростуть із 1 січня – скільки платитимуть різні групи підприємців

  Читайте по-русски
  Податки для ФОПів у 2020 р. виростуть у зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму й мінімальної зарплати

  Державна податкова служба (ДПС) оприлюднила розміри податків та єдиного соціального внеску (ЄСВ), які почнуть діяти з 2020 року для фізичних осіб-підприємців (ФОП).

  Зміни в розмірах податків пов'язані зі вступом у силу Держбюджету на 2020 рік, у якому змінено прожитковий мінімум і мінімальну зарплату, пояснюють у ДПС.

  ФОПи на першій групі спрощеної системи оподаткування з 1 січня 2020 року платитимуть 1249,26 грн на місяць (1039,06 грн ЄСВ і 210,2 грн єдиного податку).

  ФОПи на другій групі спрощеної системи – 1983,66 грн на місяць (1039,06 грн ЄСВ і 944,6 грн єдиного податку).

  Для третьої групи спрощеної системи розмір єдиного податку буде залежати від розміру доходу та системи, яку вибере платник: 3% від доходу за місяць для тих ФОПів, які платять податок на додану вартість (ПДВ), і 5% від доходу для тих, хто ПДВ платить.

  Також із 1 січня зміниться розмір туристичного збору для готелів і хостелів. Він виросте до 23,62 грн за ніч за одного внутрішнього туриста і до 236,15 грн за ніч – за іноземного.

  Податок на нерухомість у 2020 році становитиме не більше 70,85 грн за квадратний метр.

  Як повідомляв 5.UA, для того, щоб припинити підприємницьку діяльність, треба погасити всі заборгованості й поточні зобов'язання з податків і зборів, подати звітність та навести лад у документах на випадок перевірки. Раніше відповідну інструкцію, як закрити ФОП, опублікували в КМДА.

  За даними сервісу відкритих даних Opendatabot, за останні кілька років загальна кількість ФОП стрімко зменшилася. З 2017 року свою діяльність припинили 164 тисячі підприємців. Найбільше втратила сфера складського господарства, на другому місці – роздрібна торгівля, на третьому – галузь теле- та радіомовлення.

  Попередній матеріал
  291 – "за": депутати остаточно скасували депутатську недоторканність
  Наступний матеріал
  Із 1 березня перетинати кордон із Росією можна буде лише за закордонними паспортами
  Loading...